Showroom GAB

Showroom GAB

Assesteenweg 96, Ternat, Belgium

(11. 11. 2020) Studio Ark-shelter

   
 
 
 
 

Showroom GAB

Projekt pre showroom módnych značiek firmy GAB ako Pepe Jeans, Scotch & Soda, Hackett London, Karl Lagerfeld, Façonnable, McGrego a ďalších vznikol z naliehavého dopytu o nový výstavný priestor priamo v záhrade areálu tejto spoločnosti.
Klient išiel priamočiaro po rýchlosti výstavby, ale designovo nechcel klesnúť na kontajnerovú dočasnú architektúru. Vysoký štandard pre design nebol len v jeho textilnej móde.
Keď si nás vybral pre možnosť našich vzdušných modulov, otvorených a svetlých priestotov, dostali sme zadanie na dvojpodlažný objekt o 200 m2 a natupo za sebou radených moduloch tvoriacich stenu na pozemku, netušil o variabilite nášho systému a trval na svojom. V deň podpisu zmluvy sme mu však odprezentovali úplne iný návrh. Návrh, ktorý sa snaži reflektovať na miesto, v ktorom je osadený. Je akousi bránou pre spojenie vstupného priestoru do areálu s jazerom za objektom, a nie oddeľujúcou stenou.
Tento návrh prešiel pod podmienkou dodržania termínu. V priebehu jedného týždňa sme prekopali výkresy do výroby a už následujúci týždeň sa začali skladať skelety.
Jednotlivé značky-showroomy fungujú nezávislo, teda sú oddelené exteriérom, ale zároveň medzi sebou majú spoločný priestor, do ktorého vedia expandovať. Táto terasa v centre objektu sa stala miestom letných akcí a osláv, čo povýšilo objekt na meeting point pre celý areál módnych showroomov.
Autorská zpráva

Foto: BoysPlayNice

 
Autor: Studio Ark-shelter – Martin Mikovčák, Michiel De Backer; spoluautor Viktor Mikovčák
Rozloha : zastavěná plocha 154 m2; hrubá podlahová plocha 227 m2; užitná plocha 195 m2
Náklady: 200 000 euro

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

29. 1. 2021 18:41:57

Re: Chytremapy.cz nově ukazují rozsáhlé možnosti aplikace GisOnl...

Fakt pěkný. Má to jenom jednu malinkou chybku. Očekával bych, že podobná aplikace bude přístupná veřejně a zdarma pro celou republiku, například prostřednictvím portálu geoportal.gov.cz. Ten většinu uvedených funkcí sice nabízí, ale kombinace s "panoramou" či "streetview" a s dalšími informacemi o objektech či věcných břemenech tam chybí, zatímco zde to je skutečně vše. (Jistě, dalo by se pokračovat a mít na jednom místě ke všemu již publikovanému ještě např. podrobnou geologickou mapu ČR, která má zase svůj samostatný portál, a patrně by někoho napadly další mapové vrstvy, zrovna jsem si vzpomněl - máme další portál s historickými mapami, jojo....) Proč to píšu? Chápu, že Top Gis je komerční firma a že musí vydělávat, to je v pořádku. Na druhou stranu je mi nesmírně líto, že existuje již tolik různých mapových portálu, vzájemně se různě překrývajících či duplikujících svými daty a službami. Je to nepřehledné a nemůžu se zbavit silného pocitu mrhání lidskou prací a umem. V moderním statě 3. tisíciletí bych čekal nějaký partnerský projekt státu a soukromých subjektů, který by sjednotil všechna data pro "chytrou mapu ČR" na jednom místě a ta pak poskytl veřejnosti z velké části zdarma, s možností např. připlatit si za některé již velmi specifické vrstvy a informace. Tak by se to líbilo mně jako uživateli i jako občanovi. :)

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz