Showroom oken Janošík

Showroom oken Janošík

Vinohradská 166, Praha 3

(2. 1. 2018) Mjölk architekti

   
 
 
 
 

Showroom oken Janošík

Způsob, jakým o sobě dává firma Janošík vědět, ať už jde o nové produkty nebo firemní vizuál, nás oslovil dost na to, abychom se bez váhání pustili do rekonstrukce jejich pražského showroomu. Prostory v parteru prvorepublikového bytového domu si prošly řadou úprav a nájemců. A bylo to sakra znát. Všude sádrokartony, devadesátkové kazetové stropy a na podlahách pestrá paleta různých dlažeb.
S Jakubem Janošíkem, který měl rekonstrukci na povel, jsme si hned na začátku řekli základní body celé přestavby. Dostat se přes všechny nánosy na původní konstrukce domu a omezit vystavovaný počet vzorků. Chtěli jsme se posunout od místnosti plné oken k zabydlenějšímu interiéru. Vyplatilo se. Na stropě se objevil betonový žebrový strop, pod dlažbou jsme našli původní teraco. Tam, kde už se nedaly zachránit parkety, jsou nová prkna. Celý showroom se vyčistil a působí přehledně. Je laděn do světlých odstínů a hlavní slovo mají jak jinak než okna. Jakubovým přáním bylo podržet českou stopu ve vybavení interiéru. Sedí se na tonkách, svítí světla od Bommy i Lasvitu, květiny od Plevelu si lebedí ve vázách od studia Dechem. Máme radost, že se dá z čeho vybírat! Ještě větší radost máme z českých firem, kterým není jedno, kam za nimi chodíme nakupovat.
Autorská zpráva

Design oken: Zdeněk Fránek; kolekce oken a dveří Skywalk; Maxim Velčovský, okno Transparent; Jakub Janošík, okno Levitace
Foto: BoysPlayNice

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz