Sídlo firmy ESSENS Europe

Sídlo firmy ESSENS Europe

(29. 8. 2019) A77 architektonický ateliér Brno

   
 
 
 
 

Sídlo firmy ESSENS Europe

Stavba nového sídla ESSENS Europe byla situována do plochy brownfields v městské části Brno – Líšeň. V areálu se nachází sklady, školící centrum s přednáškových sálem, objednávkové call centrum a vedení zahraničních poboček. Mimo sofistikovaného logistického systému s automatizací skladu je důraz kladen na špičkové technologie i v interiérech administrativní části areálu (budova je plně klimatizována s rekuperací, osvětlení v LED technologiích apod.), pracovní prostředí zpříjemňuje zelená stěna podél lomenicového schodiště probíhající vertikálně budovou a osvěžující vnitřní prostředí.

Stavba přirozeně navazuje na původní rozestavěné objekty, skladová hala zachovává bývalou ocelovou konstrukci, provozní budova má železobetonový skelet se zavěšeným obvodovým pláštěm. Reprezentativní vhled budovy je podtržen soudobými materiály fasád, parkovými úpravami pozemku, rozlehlou střešní terasou se zahradou se vzrostlými dřevinami a jezírky s rybami.


Místo: Brno, Líšeň
Investor: Bricks real alfa, s. r. o.
Autor: A77 architektonický ateliér Brno
Realizace: 2015-2016
Ocenění: 1. místo v soutěži Zelená střecha roku 2017 (Ing. J. Vrbasová)

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

2. 9. 2019 10:37:31. Re: Sídlo firmy ESSENS Europe. K.Menšík

 
 
 
 

2. 9. 2019 10:37:31. Re: Sídlo firmy ESSENS Europe. K.Menšík

  To se povedlo, gratuluji !!! Ještě víc takových. k.m.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz