Skanska pod drobnohledem profesorů úspěšně dokončila rekonstrukci ČVUT

Skanska pod drobnohledem profesorů úspěšně dokončila rekonstrukci ČVUT

(20. 11. 2013) Slavnostní otevření zrekonstruované budovy A – Fakulty stavební a Fakulty informačních technologií se uskutečnilo dne 18. listopadu 2013  od 17:00 hod. na Fakultě stavební ČVUT, Thákurova 7, Praha 6.

 
 
 
 

Skanska pod drobnohledem profesorů úspěšně dokončila rekonstrukci ČVUT

Slavnostní otevření zrekonstruované budovy A – Fakulty stavební a Fakulty informačních technologií se uskutečnilo dne 18. listopadu 2013  od 17:00 hod. na Fakultě stavební ČVUT, Thákurova 7, Praha 6.

Rekonstrukce zahrnovala výměnu obvodového pláště i skladbu střechy, instalaci silno a slaboproudů, nových serveroven včetně dodávky aktivních prvků, klimatizace a vzduchotechniky a nových rozvodů ústředního topení. Nedílnou součástí bylo i doplnění nových prvků požární bezpečnosti a jejich důkladné prověření v součinnosti se stávajícími systémy a praktickou činností ostrahy objektu. Práce se prováděly za plného provozu a pod bedlivým dohledem pedagogů vychovávajících další generace stavbařů.


Více než 2/3 objemu z celkových téměř 180 mil. Kč realizovali vlastní střediska společnosti Skanska. Mezi nejvýznamnější patří oblast Lehkých obvodových plášťů, která demontovala stávající plášť budovy (Boletické panely) a následně namontovala novou modulovou fasádu.


Název stavby: ČVUT – rekonstrukce objektu A
Investor: ČESKÉ VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V PRAZE, odbor výstavby a investiční činnosti
Zhotovitel: Skanska a.s., divize Pozemní stavitelství, závod Čechy 02
Začátek rekonstrukce: 02/2013
Konec rekonstrukce: 09/2013
Cena díla: 180 mil. Kč

Zajímavé údaje:
Zateplovací systém: 1650 m2
Fasáda: 6300 m2
Namontováno elektro materálu:
zásuvek a vypínačů 7900 ks
osazeno 1 700 svítidel
nataženo 85 000 m silových kabelů
nataženo 260 000 m slaboproudých kabelů
namontováno 3300 m parapetních kanálů

www.skanska.cz

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz