Školicí centrum Lovosice

Školicí centrum Lovosice

Přívozní 1240, Lovosice

(22. 1. 2020) Atelier AVN

   
 
 
 
 

Školicí centrum Lovosice

Novostavba administrativní budovy byla inspirována tvarováním a principy lodního stavitelství. Hmotový koncept je, s ohledem na polohu objektu na břehu Labe, při přívozu, architektonickou citací lodě. Dům tvoří výrazná prosklená hmota, krytá horizontálními slunolamy. Komponován je s masivní betonovou konstrukcí opěrných zdí a podezdívek. Nejexponovanější strany budovy, vzhledem k atraktivním výhledům na řeku a okolní krajinu, jsou prosklené a dispozičně využité pro školicí místnosti. Prosklené fasády jsou kolem celé budovy opatřeny horizontálními dřevěnými slunolamy, které na severní straně nepravidelně mizí. Objekt je dvoupatrový, bez suterénu a se zelenou střechou. Zelená střecha brání přehřívání a „neničí“ výhled z terasy sousedního zámečku. Interiéru budovy s technicistními prvky dominuje stěna atria porostlá popínavou zelení. Výrazným prvkem interiéru je i orientační systém.
Autorská zpráva

Investor: It&t, s.r.o.
Autor: atelier AVN s.r.o. – Ing. arch. Vladimír Novák, Ing.arch. Andrea Hrušková; spoluautoři Tomáš Saidl (konstrukční řešení), MgA. Barbora Nováková (interiér, orientační systém), Ing. arch. Václav Maňásek, Ing. arch. Eva Svobodová, Ing. arch. Jan Hrouda            
Statika: Ing. Jiří Kozák, CSc.
VZT, klimatizace: Ing. Jan Basík
Zastavěná plocha: 663 m2
Obestavěný prostor: 4662 m2
Náklady: 45 mil. Kč, výstavba objektu byla spolufinancována z evropských fondů

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz