Školicí centrum Lovosice

Školicí centrum Lovosice

Přívozní 1240, Lovosice

(22. 1. 2020) Atelier AVN

   
 
 
 
 

Školicí centrum Lovosice

Novostavba administrativní budovy byla inspirována tvarováním a principy lodního stavitelství. Hmotový koncept je, s ohledem na polohu objektu na břehu Labe, při přívozu, architektonickou citací lodě. Dům tvoří výrazná prosklená hmota, krytá horizontálními slunolamy. Komponován je s masivní betonovou konstrukcí opěrných zdí a podezdívek. Nejexponovanější strany budovy, vzhledem k atraktivním výhledům na řeku a okolní krajinu, jsou prosklené a dispozičně využité pro školicí místnosti. Prosklené fasády jsou kolem celé budovy opatřeny horizontálními dřevěnými slunolamy, které na severní straně nepravidelně mizí. Objekt je dvoupatrový, bez suterénu a se zelenou střechou. Zelená střecha brání přehřívání a „neničí“ výhled z terasy sousedního zámečku. Interiéru budovy s technicistními prvky dominuje stěna atria porostlá popínavou zelení. Výrazným prvkem interiéru je i orientační systém.
Autorská zpráva

Investor: It&t, s.r.o.
Autor: atelier AVN s.r.o. – Ing. arch. Vladimír Novák, Ing.arch. Andrea Hrušková; spoluautoři Tomáš Saidl (konstrukční řešení), MgA. Barbora Nováková (interiér, orientační systém), Ing. arch. Václav Maňásek, Ing. arch. Eva Svobodová, Ing. arch. Jan Hrouda            
Statika: Ing. Jiří Kozák, CSc.
VZT, klimatizace: Ing. Jan Basík
Zastavěná plocha: 663 m2
Obestavěný prostor: 4662 m2
Náklady: 45 mil. Kč, výstavba objektu byla spolufinancována z evropských fondů

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz