Školicí centrum Lovosice

Školicí centrum Lovosice

Přívozní 1240, Lovosice

(22. 1. 2020) Atelier AVN

   
 
 
 
 

Školicí centrum Lovosice

Novostavba administrativní budovy byla inspirována tvarováním a principy lodního stavitelství. Hmotový koncept je, s ohledem na polohu objektu na břehu Labe, při přívozu, architektonickou citací lodě. Dům tvoří výrazná prosklená hmota, krytá horizontálními slunolamy. Komponován je s masivní betonovou konstrukcí opěrných zdí a podezdívek. Nejexponovanější strany budovy, vzhledem k atraktivním výhledům na řeku a okolní krajinu, jsou prosklené a dispozičně využité pro školicí místnosti. Prosklené fasády jsou kolem celé budovy opatřeny horizontálními dřevěnými slunolamy, které na severní straně nepravidelně mizí. Objekt je dvoupatrový, bez suterénu a se zelenou střechou. Zelená střecha brání přehřívání a „neničí“ výhled z terasy sousedního zámečku. Interiéru budovy s technicistními prvky dominuje stěna atria porostlá popínavou zelení. Výrazným prvkem interiéru je i orientační systém.
Autorská zpráva

Investor: It&t, s.r.o.
Autor: atelier AVN s.r.o. – Ing. arch. Vladimír Novák, Ing.arch. Andrea Hrušková; spoluautoři Tomáš Saidl (konstrukční řešení), MgA. Barbora Nováková (interiér, orientační systém), Ing. arch. Václav Maňásek, Ing. arch. Eva Svobodová, Ing. arch. Jan Hrouda            
Statika: Ing. Jiří Kozák, CSc.
VZT, klimatizace: Ing. Jan Basík
Zastavěná plocha: 663 m2
Obestavěný prostor: 4662 m2
Náklady: 45 mil. Kč, výstavba objektu byla spolufinancována z evropských fondů

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

6. 8. 2020 16:56:21

Re: Nový koncertní sál v Ostravě

Byť to bude vypadat trochu přízemně, ale nemohu najít investiční náklady. Mělo by to být 2 mld. Kč. Jistě díky dobrému rattingu, jak nám sděluje primátor, si město může dovolit dost vysoké půjčky, zejména když uvážíme, že mezi investice s účastní rozpočtu města patří i parkovací plochy P+R, nový kampus-dílčí sportovně vzdělávací areál Ostravské Univerzity na Černé louce, stavba Černé kostky (technická knihovna) naproti Domu kultury v podzemními parkovišti a postupná modernizace tramvajových tratí v celém obvodu města s dodávkou nových švýcarských tramvajových souprav (jsou skvělé). Zatím jsem nečetl souhrnný investiční plán na příští roky s tím, jak se budou tyto úvěry splácet, a jak jsou plánovány příjmy města. Jak se s tímto neúplným výčtem (chybí několik miliardových akcí pro sport a další společenské účely, např. v Krásném Poli nebo v bývalém areálu Ostravské rafinérie u Fifejd) velkých akcí porovná pokus prosadit tragické prodloužení tramvajové trati od Slovanu kolem Duhy až ke Globusu a s tratí kolidující projektově rozpracovaný Severní spoj od D1 do Poruby. To nemá veřejnost tušení. A má ho Magistrát, tedy ambiciózní primátor? Není už postaveno nebo nachystáno dost památníků, které nám budou jeho "Macurovskou éru "vlády nad městem navždy připomínat? Musí to vše snad i dobré, co napáchal, zhatit jednou zbytečnou investicí i proti potřebám města a proti zásadnímu nesouhlasu dotčených městských obvodů v Porubě? I za cenu obrovského zadlužení města na roky dopředu? Doufám, že ho okolnosti včas zastaví, aby přestal vyhazovat peníze města na předem ztracenou a jasně hloupou akci, jako je tato tramvajová trať ke Globusu skrz plně urbanizované a přírodně skvěle stabilizované prostředí 3 městských obvodů! Jediným motivem k rozjetí této monstrakce v roce 2017 byl dnes již propadlý příslib 1,5 mld. Kč z evropských fondů. Dnes to hodlá primátor financovat jinak, ale možná sám neví, jak. Osobně si myslím, že ten záměr bude nakonec zrušen. Investovaných 30 až 40 milionů Kč do přípravy stavby město hravě odepíše. To jsou přece drobné proti již výše uvedeným stavbám.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz