Skvadra: Rekonstrukce Krupičkovy octárny v Kutné Hoře

Skvadra: Rekonstrukce Krupičkovy octárny v Kutné Hoře

(11. 9. 2012) Cestou na výstavu Europa Jagellonica (trvá do konce září 2012) jsme si prohlíželi kutnohorskou prvorepublikovou výstavbu a "potkali jsme" mezi jiným právě prováděnou druhou etapu rekonstrukce bývalé Krupičkovy octárny. Později jsme zjistili, že autorem rekonstrukce je ateliér Skvadra.

 
 
 
 

Skvadra: Rekonstrukce Krupičkovy octárny v Kutné Hoře

Cestou na výstavu Europa Jagellonica (trvá do konce září 2012) jsme si prohlíželi kutnohorskou prvorepublikovou výstavbu a "potkali jsme" mezi jiným právě prováděnou druhou etapu rekonstrukce bývalé Krupičkovy octárny. Později jsme zjistili, že autorem rekonstrukce je ateliér Skvadra.

Na svých internetových stránkách autoři uváději:

Projekt: Rekonstrukce a rekonverze továrny na ocet a hořčici v Kutné Hoře / 2008

Objekt továrny zvané Octárna byl postaven roku 1922. Jedná se o železobetonovou konstrukci s vyzdívanými obvodovými stěnami a kubistickou uliční fasádou. Součástí továrny byla rohová vila. Stavba byla několik let opuštěná a chátrala. Po obnově má objekt soužit jako relaxační, fitness a wellness centrum se zázemím pro ubytování a restaurace. I přes komplikované dispoziční úpravy bylo našim cílem do maximální možné míry zachovat charakter průmyslové stavby. Otevřené halové prostory zůstanou zachovány v provozu restaurace, fitnesscentra a tělocvičny. Odhalené železobetonové sloupy a trámové stropy budou v interiéru dominantními prvky. Nové železobetonové panelové stropy zůstanou odhalené. Rozvody vzduchotechniky jsou legitimním interiérovým prvkem apod. Celým návrhem rekonstrukce se stále prolíná myšlenka na jedinečnost původní stavby. Proto nové prvky přestavby se snaží působit jako „vložené“ a na staré se klade důraz.
Rekonstrukce probíhá ve dvou etapách. V rámci druhé bude zprovozněna restaurace v přízemí, bar v suterénu a půdní byt ve vile.
Pramen a foto: redakce stavbawebu

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz