Cestou na výstavu Europa Jagellonica (trvá do konce září 2012) jsme si prohlíželi kutnohorskou prvorepublikovou výstavbu a "potkali jsme" mezi jiným právě prováděnou druhou etapu rekonstrukce bývalé Krupičkovy octárny. Později jsme zjistili, že autorem rekonstrukce je ateliér Skvadra.
Na svých internetových stránkách autoři uváději:
Projekt: Rekonstrukce a rekonverze továrny na ocet a hořčici v Kutné Hoře / 2008
Objekt továrny zvané Octárna byl postaven roku 1922. Jedná se o železobetonovou konstrukci s vyzdívanými obvodovými stěnami a kubistickou uliční fasádou. Součástí továrny byla rohová vila. Stavba byla několik let opuštěná a chátrala. Po obnově má objekt soužit jako relaxační, fitness a wellness centrum se zázemím pro ubytování a restaurace. I přes komplikované dispoziční úpravy bylo našim cílem do maximální možné míry zachovat charakter průmyslové stavby. Otevřené halové prostory zůstanou zachovány v provozu restaurace, fitnesscentra a tělocvičny. Odhalené železobetonové sloupy a trámové stropy budou v interiéru dominantními prvky. Nové železobetonové panelové stropy zůstanou odhalené. Rozvody vzduchotechniky jsou legitimním interiérovým prvkem apod. Celým návrhem rekonstrukce se stále prolíná myšlenka na jedinečnost původní stavby. Proto nové prvky přestavby se snaží působit jako „vložené“ a na staré se klade důraz.
Rekonstrukce probíhá ve dvou etapách. V rámci druhé bude zprovozněna restaurace v přízemí, bar v suterénu a půdní byt ve vile.
Pramen a foto: redakce stavbawebu
Kde jsou tyče na sjíždění o patro níž?
Minimalistické, ale praktické. Taková ideální kombinace pro rodinný život. A ta krytá terasa vypadá podle popisu parádně :-)
Zní to jako velmi promyšlený návrh. Máme podobně svažitý pozemek, tak mě inspiruje, že i takové místo má velký potenciál!
Je to moc krásný projekt :-) A ten důraz na orientaci místností podle světových stran..To dělá v každodenním životě obrovský…
Musím potvrdit..žádná plíseň, žádné tepelné mosty. Funguje skvěle!