Slávica

Slávica

Bratislava, Staré Mesto

(9. 4. 2020) Ateliér GRAU

   
 
 
 
 

Slávica

Obchod se nachází v parteru městského paláce v historickém centru Bratislavy. S původními prostory jsme pracovali tak, že jsme ho očistili od novějších stavebních zásahů a odkryli jsme stavební podstatu historických vrstev. Nové prvky v interiéru jsou reverzibilní, aby nepřekrývaly původní konstrukce. Koncept prostoru jsme navrhli tak, abychom vytvořili platformu pro vystavené šperky a další předměty užitného designu. Založený je na bílých plochách a detailech s bíle namořené překližky.
Konstrukce historického stropu je odkrytá, na podlahách jsme použili betonový potěr. Stěny byly očištěné na původní barevné vrstvy, poté jsme do výšky tří metrů aplikovali sjednocující bílý nátěr. U mobiliáře střídáme plné boxy, lehké stoly a police se subtilní ocelovou konstrukcí. Difuzní osvětlení má v prostoru stejnou intenzitu, doplněné je několika bodovými svítidly.
Obchod je rozdělený nosnou stěnou na dvě části: prostor orientovaný do ulice s výškou 5,5 metru přirozeně osvětluje vstupní portál. V úrovni ocelových profilů byl původně vložený dřevěný strop, který jsme odstranili, aby místnost vynikla ve svém původním objemu. Zadní část obchodu dělí vložené podlaží, takže tu vznikly dvě samostatné místnosti. V přízemí se nachází prodejna a vložený box s kuchyní, toaletou a kabinkou pro zkoušení zboží, v patře je kancelář a sklad.

Autorská zpráva
Foto: Tomáš Manina


 

Autoři: Andrej Olah, Katarína Labáthová

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz