Slavnostní otevření sportovního a kulturního centra v Líbeznicích

Slavnostní otevření sportovního a kulturního centra v Líbeznicích

250 65 Líbeznice

(4. 11. 2016) V sobotu 5. listopadu

 
 
 
 

Slavnostní otevření sportovního a kulturního centra v Líbeznicích

Sobota 5. listopadu 2016 bude dalším důležitým dnem pro Líbeznice. Otevře se nová tělocvična a multifunkční společenské centrum Na Chrupavce.

Investice za téměř 37 miliónů korun má obci přinést potřebný prostor pro tělesnou výchovu žáků ve škole a zároveň zázemí pro další aktivity – od společenských večerů a plesů až po trvalé útočiště fotbalistů, skautů a stolních tenistů.

Popud k vytvoření první skici takového zařízení dalo vedení obce už v roce 2012. „Bylo jasné, že obec nebude schopna financovat provoz hned několika budov, které by měly sloužit různým spolkům. Vznikal tehdy plán na samostatnou klubovnu skautů, na stole byl také projekt na halu pro stolní tenis a fotbalové kabiny. Sjednocení všech aktivit pod jednou střechou bylo z ekonomického hlediska jediné možné řešení,“ vysvětluje starosta obce Martin Kupka. K tomu všemu musela navíc obec v první řadě řešit nedostatečnou kapacitu tělocvičny u školy. Ta už není schopna uspokojit potřeby současného množství žáků v základní škole.

Investici ve výši téměř 37 miliónů korun si obec mohla dovolit jedině díky dotaci Ministerstva financí ČR právě na rozšiřování kapacity základních škol. Z rozpočtu samotné obce Líbeznice plynulo na výstavbu Chrupavky přes 12 miliónů korun.

Prvotní skicu vytvořil architekt Jan Hájek v počátcích spolupráce s obcí za cenu 30 tisíc korun. Vyvolala tak příznivou odezvu, že následně obec zadala zpracování studie pro potřeby dotační žádosti. Potom obec vypsala výběrové řízení na zpracovatele projektové dokumentace. Podobně jako v případě Rondelu, vyhráli i v tomto případě autoři samotného návrhu. „Snažili jsme se o to, aby budova co nejvíce odpovídala charakteru obce. Zasazení do terénu umožnilo zajistit bezbariérový přístup do obou podlaží. Objemem jde o velikou stavbu, přesto ale nekonkuruje dominantě kostela a díky volbě materiálu působí pořád měkce,“ uvádí autor návrhu Jan Hájek.

Napínavou část celého příběhu nové tělocvičny netvořila samotná stavba, ale už před tím také výběrové řízení na zhotovitele celé stavby. V konkurenci 10 společností zvítězila stavební firma JMA Group s.r.o. Ta poprvé kopla do země na začátku listopadu loňského roku. Průběh stavby pak bylo možné sledovat každý den. Divácky nejatraktivnější byla určitě stavba dřevěné konstrukce celé stavby v průběhu února letošního roku.

Samotné slavnostní otevření Chrupavky se odehraje v sobotu 5. listopadu v 10 hodin. Následovat bude Den otevřených dveří a ve 14 hodin by měl do Líbeznic dorazit Antonín Panenka a také herečka Bára Štěpánová. Začne unikátní turnaj Líbeznice open – soutěž v malé kopané mezi líbeznickým týmem a sestavou poskládanou z uznávaných českých architektů. Slavnostní křest tělocvičny tak bude mít i zcela sportovní část. „Schopnosti některých hračů z řad vedení obce slibují skutečně atraktivní zážitek,“ podotýká sebekriticky starosta obce.
Zdroj: Líbeznice

Související články:
V Líbeznicích u Prahy začala stavba multifunkční tělocvičny  1.12.2015

 
 
 
 
50.1919788
14.4935820
Slavnostní otevření sportovního a kulturního centra v Líbeznicích

Slavnostní otevření sportovního a kulturního centra v Líbeznicích
250 65 Líbeznice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz