Smuteční síň v Lanškrouně by se mohla začít opravovat v roce 2013

Smuteční síň v Lanškrouně by se mohla začít opravovat v roce 2013

(14. 9. 2012) "Na návrhu pracuje pan architekt Kokeš. Úpravou zádveří bychom měli dosáhnout toho, že lidé, kteří se do síně nevejdou, uvidí dovnitř a budou se moci důstojně rozloučit se svými blízkými. Z celkové rekonstrukce jsme po dohodě s odborníky ustoupili," informoval o tom místostarosta města Bohumil Bernášek.

 
 
 
 

Smuteční síň v Lanškrouně by se mohla začít opravovat v roce 2013

"Na návrhu pracuje pan architekt Kokeš. Úpravou zádveří bychom měli dosáhnout toho, že lidé, kteří se do síně nevejdou, uvidí dovnitř a budou se moci důstojně rozloučit se svými blízkými. Z celkové rekonstrukce jsme po dohodě s odborníky ustoupili," informoval o tom místostarosta města Bohumil Bernášek.

Smuteční síň v Lanškrouně (zdroj foto: lanskroun.eu)
(ČTK)
- Smuteční síň v Lanškrouně by se mohla začít opravovat příští rok. Místo kompletní rekonstrukce město nakonec nejspíš zvolí cestu částečných oprav. Upravit by se měl vstup z parkoviště, interiér smuteční síně nebo zádveří. Oprava by měla stát přibližně pět milionů korun.

Oprava by mohla začít v příštím roce. Vše nyní záleží na tom, jak město připraví rozpočet a jaký příjem bude mít ze sdílených daní. Oprava smuteční síně je však pro město velmi důležitá, upozornil Bernášek.

Původní celková rekonstrukce počítala také s tím, že se zmodernizuje ozvučení a osvětlení smuteční síně, vznikne nová fasáda a instaluje se klimatizace. Celková rekonstrukce by však byla příliš nákladná a podle odborníků není třeba.

O opravách síně se v Lanškrouně hovoří již několik let. Letos už ale vzniká architektonický návrh. "Potýkáme s tím, že se pozůstalí do síně nevejdou a nemohou se se zesnulým rozloučit. Rekonstrukce by tento problém měla vyřešit," dodal Bernášek.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz