SO-HO Rezidence

SO-HO Rezidence

(4. 4. 2022) Architektonický návrh 2. a 3. etapy: QARTA Architektura

   
 
 
 
 

SO-HO Rezidence

Bývalý industriální areál Tesly Holešovice se dočká zásadní proměny. Na místě současného zanedbaného parkoviště a nevyužívané industriální budovy vznikne moderní rezidenční komplex s téměř pěti sty byty.  

Stavba SO-HO Rezidence byla zahájena v druhé polovině února úvodní etapou, která se zaměří na rekonstrukci objektu bývalého podniku Tesla Holešovice v ulici V Háji. Tato, již několik let nevyužívaná, průmyslová budova nyní projde kompletní přestavbou a modernizací. Výsledkem bude 148 bytů a loftů s industriálním charakterem, které své nové rezidenty přivítají na přelomu roku 2023 a 2024. Holešovické SO-HO (SOuth HOlešovice) je odkazem na podobnou atmosféru newyorské čtvrti SoHo (South of Houston Street). 

Novostavba se svými šesti bytovými vchody oběhne podél ulic Jankovcova a Tusarova a zároveň s ní vznikne vnitroblok s městskou zelení, které bude také přístupné veřejnosti.  

Vzhledem k charakteru budovy vznikne v rámci první etapy SO-HO Rezidence celá řada bytů loftového typu se světlou výškou téměř čtyři a půl metru. Přízemní  byty  mají v části vnitrobloku předzahrádku, byty v druhém patře mají nadstandardní světlou výšku více než tři a půl metru. Byty v posledních patrech jsou také dvoupodlažní, mezonetové v dispozici 3+kk až 4+kk.  

V ul. Dělnická, kde je odstup od rušné silnice 20 metrů, naleznete městskou alej se vzrostlými stromy, výsadbu včetně okrasných travin a barevných trvalek dle návrhu známé krajinářky Štěpánky Šmídové. Střechy a střešní terasy jsou z většiny osazeny extenzivní zelení. Ta pomáhá ochlazovat objekt v parných letních měsících a přispívá tak kvalitě klimatu v dané lokalitě.  V přízemí první etapy projektu vznikne promenáda s obchody místního charakteru, fitness a kavárnou. 

CRESCO Real Estate uspořádalo architektonickou soutěž, jíž se zúčastnila česká, slovenská i zahraniční architektonická studia. Za vítězným návrhem druhé a třetí etapy stojí ateliér QARTA Architektura. „Naším návrhem nově vznikající části SO-HO Rezidence navazujeme na budovu bývalé Tesly Holešovice a dotváříme tak v místě klasickou strukturu holešovických bloků. Prostupnost a živý parter budov považujeme ve fungujícím městě za samozřejmost. V konceptu jsme pečlivě pracovali na promyšlených detailech domů,“ říká architekt David Wittassek, jeden z partnerů ateliéru QARTA Architektura.

Počet bytů v 1. etapě: 148 
Počet bytů ve 2. etapě: 186 
Počet bytů ve 3. etapě: 169 
Dispozice nemovitostí: 1+kk až 5+kk, také lofty a mezonety 
Zahájení stavebních prací: 1. čtvrtletí roku 2022 
Plánované dokončení: 2023 (1. etapa), 2025 (2. a 3. etapa) 
Developer: CRESCO REAL ESTATE (CRE) a.s. 
Architektonický návrh 2. a 3. etapy: QARTA Architektura – David Wittassek, Jiří Řezák 
Generální dodavatel stavby první etapy: EMEXKON, s.r.o. 
www.so-ho.cz

Tisková zpráva, redakčně kráceno

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz