Sociální bydlení mezi vinicemi

Sociální bydlení mezi vinicemi

Rue des Tartelettes, 51150 Bouzy

(10. 4. 2018) Obytný soubor je jedním z 50 projektů nominovaných na cenu Brick Award 2018

   
 
 
 
 

Sociální bydlení mezi vinicemi

4 samostatné byty a veřejná zahrada
Projekt sociálního bydlení se nachází v městečku Bouzi, ležícího přibližně 20 km jižně od města Remeš, které je výrobním centrem šampaňského. 
Architekti nechtěli, aby tento projekt vypadal jako typické sociální bydlení, proto navrhli čtyři rodinné domy, z nichž každý má plochu 95 čtverečních metrů a čtyři místnosti. Vzhledem k tomu, že bylo nutné dodržet omezený rozpočet, autoři se rozhodli spojit působivé, vysoce kvalitní materiály s levnějšími.
Pro výstavbu v této oblasti je typická zděná konstrukce se sedlovou střechou. Proto tyto prvky autoři začlenili i do svého projektu. Fasády domů tvoří světlé cihly v písečném odstínu růžové barvy zemitého vzhledu. Barevnost a jedinečnost dodávají domům barevné okenice v odstínech nebeské modré, jarní zeleně, levandule a žluté barvy slunce.
Semknutý tvar domů umožnil ponechat část pozemku nezastavěný a vytvořit zde veřejný park. Celý komplex tak představuje nejen pro obyvatele domů, ale i pro celé Bouzi trochu přepychu.

Architekt: SWAN ARCHITECTES (Francie)
Místo: Bouzi, Francie
Realizace: 2014 - 2015
Užitná plocha: 380 m2 (+ 1400 m2 veřejné zahrady)
Použitý typ cihel:  Lícovky


Brick Award 2018
Cílem této mezinárodně uznávané soutěže je představení a ocenění nejlepších inovativních staveb z cihel v rámci celého světa. Hodnotí se ta architektonická díla, jejichž významná část je vytvořena z keramického stavebního materiálu. Zvláštní zřetel je brán na to, jak stavba spojuje funkčnost, principy udržitelného rozvoje a energetickou úspornost. Další nutnou podmínkou je dokončení stavby v roce 2014 nebo později. Účast v soutěži není podmíněna použitím výrobků společnosti Wienerberger.

Do Brick Award 2018 se přihlásilo celkem 600 projektů z 44 zemí. Vítěz obdrží finanční odměnu ve výši 7000 EUR a vítězové jednotlivých kategorií částku 5 000 EUR. Na výběr vítěze nemá společnost Wienerberger žádný vliv a je brán v potaz pouze odborný názor poroty. Porota Brick Award 2018 se skládá z těchto členů:
Anne Kaestle, Duplex Architekten, Německo
Jonathan Sergison, Sergison Bates architects, Velká Británie
Marc Mimram, Marc Mimram Architecture, Francie
Stephan Ferenczy, BEHF Corporate Architects, Rakousko
Vladimir Arsene, Westfourth Architecture, Rumunsko

Architektonická soutěž Brick Award se pořádá ve dvouletých intervalech od roku 2004. V současnosti jde do finále její osmý ročník. Vítězové ročníku 2018 budou oznámeni na slavnostním vyhlášení dne 28. 5. 2018 ve Vídeňské Albert Hall, kteé bude spojeno s odborným sympoziem na téma: Stavitelství budoucnosti – architektura orientovaná na budoucnost.
Brick Award 2018

Podle podkladů společnosti Wienerberger
Foto © David Foessel

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

 
 
 
 
49.077065
4.150868
Sociální bydlení mezi vinicemi

Sociální bydlení mezi vinicemi
Rue des Tartelettes
51150 Bouzy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz