SOHO

SOHO

Bratislava

(27. 3. 2020) Ateliéry GRAU, gutgut

   
 
 
 
 

SOHO

Bistro SOHO sa nachádza na treťom podlaží nákupného centra AUPARK v Bratislave. Pôvodne bola na mieste tejto prevádzky írska reštaurácia s rustikálne ladeným interiérom. Toto podlažie je takmer celé vyhradené gastro prevádzkam, prevažne fastfoodového charakteru. Koncept SOHO však ponúka špecifickú atmosféru pomalšieho stolovania, preto sme priestor reštaurácie od pasáže opticky oddelili vloženou čiernou stenou. Tá prevádzke vytvára hranu, avšak svojou perforáciou necháva interiér čitateľný aj z pasáže. Samotným vizuálom interiéru sa zámerne snažíme búrať naleštenosť prevádzok obchodného centra a vytvoriť surovší ale úprimný interiér. Vložený box kuchyne so zázemím je obložený vlnitým perforovaným plechom, pripomína zaparkovaný americký foodtruck. Motív vlny sa opakuje na betónovom obklade barového pultu. Stropná konštrukcia je priznaná, zjednotená čiernou farbou. Mobiliár je jednoduchý, vyhotovený z bukovej morenej preglejky. Pracujeme s motívom materiálovej steny, ktorá je v každej prevádzke materiálovo alternovaná. Hliníkový perforovaný plech pôsobí kontrastne voči mäkkej dubovej podlahe. Priestor benefituje z dostatečného presvetlenia cez zasklenú stenu orientovanú na letnú terasu, večernú atmosféru dotvára intímne osvetlenie stolov a žiarovková girlanda, ktorá vytvára teplé difúzne svetlo.

Autorská zpráva
Foto: Juraj Chlpík


Autoři: Andrej Olah, Štefan Polakovič, Lukáš Kordík

Plocha: 263 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz