Soutěž: KULTIVACE VEŘEJNÉHO PROSTORU MEZI OBCHODNÍMI DOMY / ÚSTÍ NAD LABEM

Soutěž: KULTIVACE VEŘEJNÉHO PROSTORU MEZI OBCHODNÍMI DOMY / ÚSTÍ NAD LABEM

(7. 11. 2014) Předmětem soutěže je zpracování architektonicko-urbanistického návrhu na kultivaci veřejného prostoru vymezeného obchodním domem Labe a obchodním centrem Forum v ulici U Kostela, včetně stávající pěší propojky do ulice Revoluční, s řešením návazností především na nejbližší okolí.
Termín odevzdání návrhů do soutěže byl posunut na 7. ledna 2015.

 
 
 
 

Soutěž: KULTIVACE VEŘEJNÉHO PROSTORU MEZI OBCHODNÍMI DOMY / ÚSTÍ NAD LABEM

Předmětem soutěže je zpracování architektonicko-urbanistického návrhu na kultivaci veřejného prostoru vymezeného obchodním domem Labe a obchodním centrem Forum v ulici U Kostela, včetně stávající pěší propojky do ulice Revoluční, s řešením návazností především na nejbližší okolí.
Termín odevzdání návrhů do soutěže byl posunut na 7. ledna 2015.


Zadávací podmínky - grafická část

Předmětem řešení je návrh na víceúčelové využití prostoru a posouzení podílu tržní, volnočasové, případně jiné funkce. Návrh bude řešit funkční a prostorové uspořádání prostoru, včetně umístění mobiliáře a osvětlení.
Cílem soutěže je najít hlavní využití (význam, charakter, funkci, „ducha“) významného veřejného prostranství města Ústí nad Labem, neboť se jedná o území v přímé návaznosti na centrum. V těsné blízkosti jsou dvě hlavní ústecká náměstí - Lidické i Mírové a řešený prostor se nachází na pěší spojnici mezi hlavním vlakovým a bývalým autobusovým nádražím.
V současné době jsou v tomto prostoru podél fasády OD Labe umístěny stánky trhovců, které jsou jediným důvodem návštěvnosti. Stánkaři využívají zázemí OD Labe. Předmětem soutěže je také vyjádření se k zachování či likvidaci, příp. kultivaci „tržnice“, resp. k tomu, zda má být prostor jakýmsi „tržním náměstím“ nebo prostorem zcela jiným a jakým. Západně od řešeného území (přes Malou Hradební) bylo v minulosti hlavní autobusové nádraží, jehož funkci chce město obnovit.

Výzva ke zpracování architektonicko-urbanistického řešení byla na profilu zadavatele, tj. města Ústí nad Labem, zveřejněna dne 12. 9. 2014. Lhůta k podání dotazů soutěžících je 26. 9. a do 13. 10. 2014 má vyhlašovatel lhůtu k jejich zodpovězení. Datum odevzdání soutěžních návrhů osobně, kurýrem nebo poštou se stanovuje na 10. 11. 2014 do 17,00 hodin na Oddělení územního plánování ORM MmÚ. Datum zahájení veřejné výstavy soutěžních návrhů se stanovuje nejpozději na dobu od  1. 12.do 15. 12. 2014. Místo bude upřesněno.

Aktuální informace o soutěži ZDE.
 


Prostor řešený architektonicko-urbanistickou studií

Soutěžní podmínky
Zadávací podmínky
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz