Soutěž na přeměnu parku Střed v Mostě

Soutěž na přeměnu parku Střed v Mostě

Bělehradská 3347/7, 434 01 Most

(24. 9. 2019) Architektonicko-krajinářskou soutěž s názvem Znovuzrození parku Střed vyhlásí město 25. září

   
 
 
 
 

Soutěž na přeměnu parku Střed v Mostě

(ČTK) - Architekti vytvoří návrhy na přeměnu parku Střed v Mostě. V rámci soutěže musí respektovat finanční limit 60 milionů korun včetně DPH. Výsledky soutěže chce město zveřejnit nejpozději do konce března příštího roku. ČTK o tom informovala mluvčí radnice Klára Vydrová. S realizací se počítá v roce 2022.

Architektonicko-krajinářskou soutěž s názvem Znovuzrození parku Střed vyhlásí město 25. září. Začátkem prosince se uskuteční prohlídka území a úvodní workshop pro soutěžící, kteří návrhy musí odevzdat do 26. února 2020. Návrhy by měly podle zadání být v souladu s finančními možnostmi města, které odhaduje náklady na roční údržbu parku na milion korun.

Dříve vyhledávaný park nad sportovní halou chátrá. Na obnovu město nemělo dostatek vlastních peněz, takže se pokusilo získat finance z nadace Proměny. Grant ve výši 25 milionů korun radnice obdržela. Loni v únoru zastupitelé schvalovali smlouvu s nadací, někteří tehdy hlasovali proti, protože se jim částka za revitalizaci parku zdála příliš vysoká.

K podobě parku provedlo město již v minulosti dotazníkové šetření a ptalo se také obyvatel v okolí parku. Na základě výsledků průzkumu zpravovala radnice zadání pro architekty.

Z nadace Proměny již získaly v Ústeckém kraji dotaci třeba Litoměřice na obnovu Jiráskových sadů, které pak obdržely titul Park roku 2017. Úpravy největšího litoměřického parku stály 50 milionů korun, z grantu nadace Proměny získalo město polovinu nákladů.

Doplněno Stavbaweb:
Začátkem července statutární město Most spustilo nové webové stránky https://parkstred.cz
Zdroj: https://mostecky.denik.cz/zpravy_region/mesto-most-spustilo-webove-stranky-parku-stred-20190709.html s informacemi o obnově centrálního parku Střed. Nové webové stránky doplnily facebookovou stránku Znovuzrození parku Střed a mají za cíl přinést občanům aktuální informace o fázích obnovy parku, plánovaných akcích a dalších novinkách. Stránky jsou optimalizované pro mobily či tablety.

Související články:
Proměna parku Střed v Mostě  25.2.2019
Podporu Nadace Proměny Karla Komárka získal Most  14.12.2018Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz