Soutěž na přeměnu parku Střed v Mostě

Soutěž na přeměnu parku Střed v Mostě

Bělehradská 3347/7, 434 01 Most

(24. 9. 2019) Architektonicko-krajinářskou soutěž s názvem Znovuzrození parku Střed vyhlásí město 25. září

   
 
 
 
 

Soutěž na přeměnu parku Střed v Mostě

(ČTK) - Architekti vytvoří návrhy na přeměnu parku Střed v Mostě. V rámci soutěže musí respektovat finanční limit 60 milionů korun včetně DPH. Výsledky soutěže chce město zveřejnit nejpozději do konce března příštího roku. ČTK o tom informovala mluvčí radnice Klára Vydrová. S realizací se počítá v roce 2022.

Architektonicko-krajinářskou soutěž s názvem Znovuzrození parku Střed vyhlásí město 25. září. Začátkem prosince se uskuteční prohlídka území a úvodní workshop pro soutěžící, kteří návrhy musí odevzdat do 26. února 2020. Návrhy by měly podle zadání být v souladu s finančními možnostmi města, které odhaduje náklady na roční údržbu parku na milion korun.

Dříve vyhledávaný park nad sportovní halou chátrá. Na obnovu město nemělo dostatek vlastních peněz, takže se pokusilo získat finance z nadace Proměny. Grant ve výši 25 milionů korun radnice obdržela. Loni v únoru zastupitelé schvalovali smlouvu s nadací, někteří tehdy hlasovali proti, protože se jim částka za revitalizaci parku zdála příliš vysoká.

K podobě parku provedlo město již v minulosti dotazníkové šetření a ptalo se také obyvatel v okolí parku. Na základě výsledků průzkumu zpravovala radnice zadání pro architekty.

Z nadace Proměny již získaly v Ústeckém kraji dotaci třeba Litoměřice na obnovu Jiráskových sadů, které pak obdržely titul Park roku 2017. Úpravy největšího litoměřického parku stály 50 milionů korun, z grantu nadace Proměny získalo město polovinu nákladů.

Doplněno Stavbaweb:
Začátkem července statutární město Most spustilo nové webové stránky https://parkstred.cz
Zdroj: https://mostecky.denik.cz/zpravy_region/mesto-most-spustilo-webove-stranky-parku-stred-20190709.html s informacemi o obnově centrálního parku Střed. Nové webové stránky doplnily facebookovou stránku Znovuzrození parku Střed a mají za cíl přinést občanům aktuální informace o fázích obnovy parku, plánovaných akcích a dalších novinkách. Stránky jsou optimalizované pro mobily či tablety.

Související články:
Proměna parku Střed v Mostě  25.2.2019
Podporu Nadace Proměny Karla Komárka získal Most  14.12.2018Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2019 Business Media CZ, s. r. o.