Speciální stěrky Cemix pro pokládku podlahového topení

Speciální stěrky Cemix pro pokládku podlahového topení

(29. 7. 2021) Stěrka je vynikajícím řešením nejen u novostaveb, ale i v případě rekonstrukcí, kdy je potřeba v jedné vrstvě vyrovnat nerovnosti podlahy

   
 
 
 
 

Speciální stěrky Cemix pro pokládku podlahového topení

Samonivelační stěrka Cemix 200 j Nivela Easy jemná usnadní pokládku podlahy všude tam, kde by musela přijít na řadu náročná konstrukční řešení. Dokáže vyrovnat podklad před pokládkou podlahových krytin, rychle tuhne, snadno se nanáší strojně i ručně, je odolná i proti vysokému valivému zatížení – tedy všude tam, kde se používají kolečkové židle, protože snadno odolá jejich pojezdům – a výborně přenáší teplo. Díky velké šíři aplikačních tlouštěk je vhodná i pro speciální nízkoprofilové typy teplovodních topných registrů, což není u standardních samonivelačních stěrek obvyklé.

Stěrka je vhodná pro rekonstrukce, nezatíží stávající konstrukci
Cemix přichází s uživatelsky příjemným řešením v oblasti podlahových systémů. Samonivelační stěrka Cemix 200 j Nivela Easy jemná je vynikajícím řešením nejen u novostaveb, ale i v případě rekonstrukcí, kdy je potřeba v jedné vrstvě, která nezatíží stávající konstrukci, vyrovnat nerovnosti podlahy. Samonivelační stěrka Cemix 200 j Nivela Easy jemná se aplikuje v řádech milimetrů jako podklad pro podlahovou krytinu. Stěrka se dá také skvěle využít při aplikaci podlahového topení. Díky velkému rozpětí aplikačních tlouštěk je vhodná nejen pro pokládku elektrického topení, ale i pro vybrané typy teplovodních nízkoprofilových topných registrů.


„Kalciumsulfátovou stěrku Cemix Nivela Easy lze s úspěchem použít pro všechny nízkoprofilové podlahové systémy. Lze ji aplikovat v tloušťce 30 mm nebo méně v závislosti na výšce vodovodní trubky, která musí mít krytí 8 mm. Naproti tomu klasický podlahový systém má tloušťku 55-60 mm s krytím trubky minimálně 30-35 mm. Využitím stěrky Cemix Nivela Easy lze tedy podstatně méně zatížit stávající konstrukci. To je ideální při rekonstrukcích starých domů, v nichž by mnohdy staré stropy ze dřeva staticky nevyhověly a musely by se dělat nové.  To ale není jediná výhoda. Stěrka je úspěšná i tam, kde je omezena konstrukční výška, zejména v případě, že jsou už například namontované dveře a není možné podlahu snížit. Tento systém se také rychleji natápí na rozdíl od klasického podlahového vytápění,“ představuje řešení Karel Dutka, produktový manažer společnosti LB Cemix.

Vydrží i závody kolečkových židlí
Cemix 200 j Nivela Easy jemná je určena k zhotovení kvalitní vyrovnávací vrstvy před pokládkou podlahových krytin, ať už je to dlažba, plovoucí podlaha, parkety, koberce či PVC. Je použitelná při výstavbě bytů, ale i kancelářských prostor, správních budov, hotelů, škol i nemocnic, protože po zakrytí podlahovou krytinou je odolná proti valivému zatížení. Odzkoušená odolnost stěrky proti obrusu valivým zatížením pod podlahovou krytinou (RWFC= rolling wheel floor covering) je 550 N, takže povrch odolá nejen provozu v kancelářích s kolečkovými židlemi, ale právě i v nemocnicích, kde je neustálý přesun pacientů na nemocničních vozících. Stěrka se aplikuje jako sdružená vyrovnávací podlahová vrstva na beton, ideální je jako opravná vyrovnávací vrstva potěrů na bázi síranu vápenatého (alfa-sádra, anhydrit) v tloušťce 1-30 mm nebo na lehké betony v tloušťce 10-15 mm, což záleží na statickém posouzení.  V tloušťce vrstvy do 10 mm je povrch pochůzný již za 4 hodiny.

Je ideální pro rekonstrukce, kdy na podkladním betonu zůstanou zbytky vodou nerozpustných lepidel původní krytiny. Stěrka nemá miskovou deformaci a nepopraská na rozdíl od klasických cementových stěrek. Proto je ideální na rekonstrukce včetně vyrovnání podkladu po parketách, kde mnohdy zůstanou i zbytky asfaltových lepidel.

podle podkladů společnosti LB Cemix

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz