Spojovací prostor, Flemingovo náměstí

Spojovací prostor, Flemingovo náměstí

(21. 10. 2016) Adam Zajaček

   
 
 
 
 

Spojovací prostor, Flemingovo náměstí

Katedra architektury Fakulty stavební ČVUT v Praze, letní semestr 2015/2016, projekt oceněn Žlutou kartou Katedry architektury

Vedoucí práce: Ing. arch. Jaroslav Daďa, Ing. arch. Jiří Trojan, Ateliér arch. tvorby - základní 1

Autorská zpráva:
Prostředí Flemingova náměstí v Praze-Dejvicích je od nepaměti hraniční oblastí mezi souborem budov ČVUT a zástavbou obytných domů. Proto valnou většinu pěších či parkujích tvoří právě studenti a místní obyvatelé. Proto by měl park být spojníkem a vytvářet místo vhodné pro obě prostředí.
Cílem je vytvořit prostor, který nabídne možnost kulturního vyžití a zábavy pro široké okolí, ale zároveň poskytne studentům možnost nerušeného studia a práce. Funkčně nezávislé buňky jsou umístěné ve dvou podlouhlých levitujících formách. Svým zevnějškem mají v člověku vzbudit dojem podřízenosti a vnitřkem určitý pocit na hranici uzavřeného pohodlí a stísněnosti. Vnější vliv prostředí bude tvořit charakter stavby.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz