Společenské centrum a motlitebna Sedlčany

Společenské centrum a motlitebna Sedlčany

(5. 4. 2019) Autorem návrhu obou budov je A8000

 
 
 
 

Společenské centrum a motlitebna Sedlčany

Stavební společnost HSF System realizuje v Sedlčanech výstavbu společenského centra a netradičně řešené modlitebny. Dokončení stavby je plánováno na konec října letošního roku. Investorem je spolek Maranatha, jehož zakladatelem je developer a filantrop Radim Passer.

Projekt v Sedlčanech zahrnuje dva objekty. V bytovém domě se čtyřmi byty budou v přízemí prostory společenského centra a obchodní jednotka. Druhá budova bude nezvykle řešená modlitebna. „Netradiční je hlavně architektonická kompozice exteriéru modlitebny. Z těchto tvarů pak vychází samotné dispoziční řešení interiéru,“ říká Jan Hasík, ředitel společnosti HSF System.

Poloha obou staveb a jejich prostorové rozměry jsou zvoleny tak, aby korespondovaly s okolní zástavbou a navazujícím městským parkem, který se do budoucna plánuje. Neobvyklé je stavebně konstrukční řešení objektu modlitebny. Jedná se o monolitickou železobetonovou skořepinovou konstrukci. Lehký obvodový plášť modlitební budovy je tvořený z prosklených fasád a hliníkového tahokovu.

Kompozici modlitebny, kterou tvoří systém rovnoběžné svislé stěny v kombinaci se šikmými příčnými stěnami a šikmou střechou ve třech základních skonech, je podřízena provozní i tvarové čistotě hlavního sálu. Pro jeho dostatečné osvětlení je použito horní osvětlení šikmým skleněným oknem nad podiem. Nejvyšší bod celého prostoru jen koncipován nad interiérovou dominantu křtitelnice. Barevně bude objekt laděný do červeno-stříbřitého barevného spektra.

„Společenské centrum nabídne spoustu volnočasových aktivit pro děti i dospělé. V obchodní jednotce v přízemí bytového domu uvažujeme o charitativním obchůdku. Venkovní prostranství chceme využít na pořádání různých komunitních aktivit. V plánu už je například předvánoční charitativní jarmark,“ říká za spolek Maranatha Radim Passer.

Stavba probíhá plynule bez zásadnějších komplikací. Aktuálně jsou hotové základy i základové desky budov a první obrysy objektů. Ukončení stavebních prací je v plánu na konci října 2019.
tisková zpráva
autor vizualizace: SDAR s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Kultura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

27. 11. 2020 19:35:14. Re: Společenské centrum a motlitebna Sedlčany. Petr Rádl
27. 11. 2020 20:33:58. Re: Re: Společenské centrum a motlitebna Sedlčany. Redakce

 
 
 
 

27. 11. 2020 19:35:14. Re: Společenské centrum a motlitebna Sedlčany. Petr Rádl

  Prosím o adresu.

27. 11. 2020 20:33:58. Re: Re: Společenské centrum a motlitebna Sedlčany. Redakce

  Tyršova, 264 01 Sedlčany

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz