Společenský dům U Máně

Společenský dům U Máně

Řepiště

(9. 9. 2019) Petr Lichnovský architektonická kancelář

   
 
 
 
 

Společenský dům U Máně

Historická hospoda (1869) s dostavbou z padesátých let minulého století byla posledních deset let mimo provoz. Technický stav interiéru a exteriéru byl nevyhovující a odrazující možné nájemce i hosty. Původním záměrem obce byla demolice objektu a realizace nové hospody na jiném místě. Při prohlídce stavby nás ale zaujal společenský sál v nejstarší části objektu s optimálními proporcemi vesnického divadla. Dispozice se jevila zvládnutelná a tak jsme přesvědčili starostu a zastupitele o zachování a rekonstrukci budovy.
Na fasádu jsme vrátili štukovou výzdobu, více menších místností v restauraci jsme spojili do jedné, ve 2. NP jsme obnovili byt a vytvořili šatny pro účinkující a zájmová sdružení, která využívají opravený sál.
Autorská zpráva

Projekt: Petr Lichnovský architektonická kancelář – Ing. arch. Adam Jursa, Ing. arch. Petr Lichnovský; OSA projekt s.r.o
Stavebník: Obec Řepiště
Dodavatel: BDSTAV Morava, s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz