SportMost — Sportovní lávka propojí oddychové zóny příhraničních Těšínů

SportMost — Sportovní lávka propojí oddychové zóny příhraničních Těšínů

(1. 6. 2012) Sportovní lávka se stane komunikačním uzlem v rekreačně sportovních oblastech měst Českého Těšína a Cieszyna. Šest metrů široká a 96 metrů dlouhá lávka se smíšeným provozem pro pěší a cyklisty propojí stávající české a polské nábřeží, parky, aleje, sportoviště, kemping Olza a především umožní komunikační propojení cyklotras (okruh oběma Těšíny). Projekt Sportmost –Sportovní lávka je stejně jako projekt Sportpark – Sportovní sady součástí pilotního projektu Těš se Těšínem – Zahrada dvou břehů. Autorem projektu lávky je Ateliér SHP (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

SportMost — Sportovní lávka propojí oddychové zóny příhraničních Těšínů

Sportovní lávka se stane komunikačním uzlem v rekreačně sportovních oblastech měst Českého Těšína a Cieszyna. Šest metrů široká a 96 metrů dlouhá lávka se smíšeným provozem pro pěší a cyklisty propojí stávající české a polské nábřeží, parky, aleje, sportoviště, kemping Olza a především umožní komunikační propojení cyklotras (okruh oběma Těšíny). Projekt Sportmost –Sportovní lávka je stejně jako projekt Sportpark – Sportovní sady součástí pilotního projektu Těš se Těšínem – Zahrada dvou břehů. Autorem projektu lávky je Ateliér SHP (doplněno Stavbaweb).

Sportovní lávka Těšín – (zdroj foto - Stavby v Moravskoslezském kraji) Sportovní lávka Těšín – (zdroj foto - Stavby v Moravskoslezském kraji)
Sportovní lávka Těšín – (zdroj foto - Stavby v Moravskoslezském kraji)
Sportovní lávka propojí oddychové zóny příhraničních Těšínů

Český Těšín (Karvinsko) 31. května (ČTK) - Nová lávka pro pěší a cyklisty propojila dva příhraniční Těšíny rozdělené řekou Olší - Český Těšín na Karvinsku a sousední polský Těšín. Slavnostně zprovozněna bude Sportovní lávka příští středu. Její vybudování stálo zhruba 45 milionů korun. ČTK to dnes řekla mluvčí českotěšínské radnice Dorota Havlíková.

Šest metrů široká a téměř 100 metrů dlouhá lávka propojila české a polské nábřeží, parky, aleje i sportoviště. Umožnila také napojení cyklotras na obou stranách hranice. "Díky nové lávce vznikl propojením české i polské části zajímavý ovál pro cyklistiku a bruslení v délce zhruba tří kilometrů. Navíc jej využijeme i pro pořádání Fortuna běhu, který se už zapsal do kalendáře významných mezinárodních běžeckých akcí," uvedla Havlíková.
Sportovní lávka Těšín – (zdroj foto - Stavby v Moravskoslezském kraji)
Lávka překlenula řeku Olzu, sousední potůček a malý ostrov před parkem Adama Sikory. "Propojila velmi atraktivní zelené plochy po obou stranách hranice, které rovněž prošly komplexní revitalizaci. Parky budou slavnostně otevřeny na konci léta," podotkla Havlíková.

Park Adama Sikory má kompletně obměněnu zeleň, stezky i mobiliář nebo taneční altán. Zmizelo z něj torzo betonového amfiteátru a pro rodiny s dětmi naopak přibyl dětský koutek a hřiště pro míčové hry. Původní zarostlá vodní plocha se proměnila v jezírko s ostrůvkem.

"Nově vznikající Park Sportowy na polské straně hranice zahrnuje plochu od hraničního přechodu až po kemp s lodičkami a nabídne místo pro cyklistiku a bruslení, ale také plochu pro pořádání pikniků, hřiště, parčík partnerských měst s mozaikou znázorňující mapu Evropy. Malá vodní nádrž s lodičkami a kemp Olza také prošly významnou proměnou,"
uvedla Havlíková.

Výstavba Sportovní lávky je součástí rozsáhlého a dlouhodobého projektu Těš se Těšínem - Zahrada dvou břehů, na němž spolupracují obě města, která vznikla umělým rozdělením jednotného města Těšína v roce 1920. Cílem projektu je s pomocí evropských peněz proměnit příhraniční části obou Těšínů v místo pro relaxaci a aktivní oddych.Na české straně volejbalové hřiště, tenisové kurty, atrakce pro děti, dřevěný altán, cyklistické stezky a jezírko s romantickým zákoutím. A na polské straně kemp s lodičkami, trasy pro in-line bruslení a cyklistiku, hřiště a parčík pro pořádání pikniků. To jsou dvě oddechové zóny, které v Českém Těšíně spojuje nový "sportmost" (zdroj: Stavby v Moravskoslezském kraji)
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

17. 1. 2022 23:24:11

Re: Re: FN Ostrava.

Mimina?

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz