Sportovně relaxační centrum Český mlýn v Jihlavě

Sportovně relaxační centrum Český mlýn v Jihlavě

(23. 1. 2015) Zanedbaný pravý břeh řeky v Jihlavě mezi tenisovými kurty a mostem ve Starých Horách se v minulém roce přeměnil ve sportovní a relaxační centrum nazvané Český mlýn. Na 2,5 hektaru pozemků jsou vybudovaná veřejně přístupná hřiště, velký skatepark i okruh pro in-line bruslení a cyklostezka. Na ně navazuje odpočinková část s loukami. Autorem architektonické a urbanistické studie je jihlavský architekt Vít Doležel.

 
 
 
 

Sportovně relaxační centrum Český mlýn v Jihlavě

Zanedbaný pravý břeh řeky v Jihlavě mezi tenisovými kurty a mostem ve Starých Horách se v minulém roce přeměnil ve sportovní a relaxační centrum nazvané Český mlýn. Na 2,5 hektaru pozemků jsou vybudovaná veřejně přístupná hřiště, velký skatepark i okruh pro in-line bruslení a cyklostezka. Na ně navazuje odpočinková část s loukami. Autorem architektonické a urbanistické studie je jihlavský architekt Vít Doležel.Projekt skoro za 40 milionů korun platí město a EU. Vedení radnice v polovině prosince 2014 převzalo areál od stavební firmy PSJ a zpřístupnilo ho veřejnosti. Slavnostní otevření centra je naplánováno na letošní květen.

Nově upravené území může sloužit rekreačním sportovcům i k procházkám. „Akce zapadá do našeho v podstatě velmi ambiciózního plánu celé údolí řeky zkulturnit a zpřístupnit občanům, aby to nebyly zarostlé pustiny,“ řekl primátor Rudolf Chloupek.

Rekreační území vzniklo u řeky Jihlavy, blízko tenisových kurtů a akvaparku Vodní ráj. Dělníci museli přemístit desetitisíce metrů krychlových zeminy a suti. Nejdražší byl skatepark, stál 9,5 miliónu korun. Patří mezi největší v republice. Tvoří ho 1800 metrů čtverečních různě tvarované betonové plochy, kvůli dokonalému odstranění nerovností ručně vyleštěné. Kolem prochází 960 metrů dlouhý ovál pro in-line bruslaře, který má umělé osvětlení. Přibyl i 1,5 kilometru dlouhý úsek cyklostezky. Uměle vytvořené zemní valy v areálu mohou sloužit i jako přírodní tribuny pro diváky.

Přes řeku byla rovněž položena 35 metrů dlouhá ocelová lávka. Nová jsou hřiště pro míčové sporty i pro děti, na březích vznikla další přístupová místa k vodě. Na nové parkoviště se vejde 60 aut.

Informace o projektu, fotografie původního stavu lokality a z průběhu výstavby najdete na stránkách města Jihlavy ZDE.
ČTK, Stavbaweb
foto: PSJ

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz