Sportovní areál Hněvkovského v Brně se letos opět rozroste

Sportovní areál Hněvkovského v Brně se letos opět rozroste

(6. 3. 2013) (ČTK) - Přestavbou bývalé kotelny bude letos pokračovat budování sportovního areálu Hněvkovského v městské části Brno-jih. Za více než 53 miliónů korun zde do konce roku vznikne několik sportovišť a také lávka, která propojí sportoviště i na druhém břehu Svratky.

 
 
 
 

Sportovní areál Hněvkovského v Brně se letos opět rozroste

(ČTK) - Přestavbou bývalé kotelny bude letos pokračovat budování sportovního areálu Hněvkovského v městské části Brno-jih. Za více než 53 miliónů korun zde do konce roku vznikne několik sportovišť a také lávka, která propojí sportoviště i na druhém břehu Svratky.

Vizualizace: MČ Brno-jih

Dříve zanedbaný prostor se pro sportovce i veřejnost rozrůstá od roku 2007, řekl ČTK starosta městské části Josef Haluza (ČSSD).
 
„Vznikne zde sportovní centrum, ve kterém budou horolezecké stěny, jedno víceúčelové hřiště, tři tenisové kurty a skatepark. Nejdůležitější je zmíněná lávka,“ řekl Haluza. Propojí jak sportoviště, tak cyklostezky na obou březích. Lidé se tak vyhnou automobilové dopravě.
 
V létě zde chce městská část postavit biotop ke koupání, součástí areálu už je například baseballové hřiště, tréninkové centrum fotbalistů Sparty Brno či zoologický koutek. „Stavět tu chce třeba Favorit Brno dráhu na cyklokros. Stále zde něco přibývá,“ pochvaluje si Haluza. Poblíž by se měl letos začít také stavět vodní kanál pro kanoistiku na divoké vodě a rafting za 93 miliónů korun.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz