Sportovní hala - tělocvična v Černošicích

Sportovní hala - tělocvična v Černošicích

Pod školou 447, 252 28 Černošice

(6. 6. 2016) Město chce halu využívat i jako víceúčelový prostor.

   
 
 
 
 

Sportovní hala - tělocvična v Černošicích

(ČTK) - Černošičtí ve čtvrtek 2. června otevřeli novou sportovní halu, kterou budou využívat zejména školáci. Stála zhruba 53 milionů korun, z toho deset milionů zaplatili dárci, přes třicet milionů státní dotace a zbytek doplatilo město. Bude sloužit škole i sportovcům, má dřevěnou palubovku, hlediště pro více než 180 diváků a velkoplošnou obrazovku. ČTK to sdělil starosta Filip Kořínek (Věci černošické).

Kromě výuky tělocviku, sportovních tréninků a soutěží chce město halu využívat i jako víceúčelový prostor na projekce, školní slavnosti, společenské akce či koncerty.

Hala s prosklenou čelní fasádou vznikla podle návrhu architekta Petera Sticzaye. "Přímému pronikání slunce brání kovové lamely, které dávají vzhledu haly jedinečný charakter a barevně ladí s okolními budovami," uvedl starosta.

V předsálí haly jsou umístěny otočné skleněné tubusy naplněné ručně malovanými oblázky, které místní lidé přinesli loni v únoru v rámci happeningu. Podle Kořínka je již dnes projekt pro město mnohem víc než jen stavbou z betonu, dřeva a skla. "Je hřejivým symbolem síly a pozitivního přístupu černošické občanské komunity," dodal.

Patronkou stavby se stala sedminásobná olympijská vítězka Věra Čáslavská, která v Černošicích bydlí.
zdroj foto: mestocernosice.cz    

Doplněno Stavbaweb:

Projekt na stránkách autorů najdete ZDE.
Podrobné informace o historii a průběhu stavby včetně studie, výkresů a fotografií z výstavby najdete na stránkách města Černošice ZDE.
Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

 
 
 
 
49.9461882
14.3266904
Sportovní hala - tělocvična v Černošicích

Sportovní hala - tělocvična v Černošicích
Pod školou 447
252 28 Černošice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

6. 8. 2020 16:56:21

Re: Nový koncertní sál v Ostravě

Byť to bude vypadat trochu přízemně, ale nemohu najít investiční náklady. Mělo by to být 2 mld. Kč. Jistě díky dobrému rattingu, jak nám sděluje primátor, si město může dovolit dost vysoké půjčky, zejména když uvážíme, že mezi investice s účastní rozpočtu města patří i parkovací plochy P+R, nový kampus-dílčí sportovně vzdělávací areál Ostravské Univerzity na Černé louce, stavba Černé kostky (technická knihovna) naproti Domu kultury v podzemními parkovišti a postupná modernizace tramvajových tratí v celém obvodu města s dodávkou nových švýcarských tramvajových souprav (jsou skvělé). Zatím jsem nečetl souhrnný investiční plán na příští roky s tím, jak se budou tyto úvěry splácet, a jak jsou plánovány příjmy města. Jak se s tímto neúplným výčtem (chybí několik miliardových akcí pro sport a další společenské účely, např. v Krásném Poli nebo v bývalém areálu Ostravské rafinérie u Fifejd) velkých akcí porovná pokus prosadit tragické prodloužení tramvajové trati od Slovanu kolem Duhy až ke Globusu a s tratí kolidující projektově rozpracovaný Severní spoj od D1 do Poruby. To nemá veřejnost tušení. A má ho Magistrát, tedy ambiciózní primátor? Není už postaveno nebo nachystáno dost památníků, které nám budou jeho "Macurovskou éru "vlády nad městem navždy připomínat? Musí to vše snad i dobré, co napáchal, zhatit jednou zbytečnou investicí i proti potřebám města a proti zásadnímu nesouhlasu dotčených městských obvodů v Porubě? I za cenu obrovského zadlužení města na roky dopředu? Doufám, že ho okolnosti včas zastaví, aby přestal vyhazovat peníze města na předem ztracenou a jasně hloupou akci, jako je tato tramvajová trať ke Globusu skrz plně urbanizované a přírodně skvěle stabilizované prostředí 3 městských obvodů! Jediným motivem k rozjetí této monstrakce v roce 2017 byl dnes již propadlý příslib 1,5 mld. Kč z evropských fondů. Dnes to hodlá primátor financovat jinak, ale možná sám neví, jak. Osobně si myslím, že ten záměr bude nakonec zrušen. Investovaných 30 až 40 milionů Kč do přípravy stavby město hravě odepíše. To jsou přece drobné proti již výše uvedeným stavbám.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz