Sportovní hala - tělocvična v Černošicích

Sportovní hala - tělocvična v Černošicích

Pod školou 447, 252 28 Černošice

(6. 6. 2016) Město chce halu využívat i jako víceúčelový prostor.

   
 
 
 
 

Sportovní hala - tělocvična v Černošicích

(ČTK) - Černošičtí ve čtvrtek 2. června otevřeli novou sportovní halu, kterou budou využívat zejména školáci. Stála zhruba 53 milionů korun, z toho deset milionů zaplatili dárci, přes třicet milionů státní dotace a zbytek doplatilo město. Bude sloužit škole i sportovcům, má dřevěnou palubovku, hlediště pro více než 180 diváků a velkoplošnou obrazovku. ČTK to sdělil starosta Filip Kořínek (Věci černošické).

Kromě výuky tělocviku, sportovních tréninků a soutěží chce město halu využívat i jako víceúčelový prostor na projekce, školní slavnosti, společenské akce či koncerty.

Hala s prosklenou čelní fasádou vznikla podle návrhu architekta Petera Sticzaye. "Přímému pronikání slunce brání kovové lamely, které dávají vzhledu haly jedinečný charakter a barevně ladí s okolními budovami," uvedl starosta.

V předsálí haly jsou umístěny otočné skleněné tubusy naplněné ručně malovanými oblázky, které místní lidé přinesli loni v únoru v rámci happeningu. Podle Kořínka je již dnes projekt pro město mnohem víc než jen stavbou z betonu, dřeva a skla. "Je hřejivým symbolem síly a pozitivního přístupu černošické občanské komunity," dodal.

Patronkou stavby se stala sedminásobná olympijská vítězka Věra Čáslavská, která v Černošicích bydlí.
zdroj foto: mestocernosice.cz    

Doplněno Stavbaweb:

Projekt na stránkách autorů najdete ZDE.
Podrobné informace o historii a průběhu stavby včetně studie, výkresů a fotografií z výstavby najdete na stránkách města Černošice ZDE.
Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

 
 
 
 
49.9461882
14.3266904
Sportovní hala - tělocvična v Černošicích

Sportovní hala - tělocvična v Černošicích
Pod školou 447
252 28 Černošice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz