Startovací rampa Závodiště BMX, Praha–Bohnice

Startovací rampa Závodiště BMX, Praha–Bohnice

(21. 11. 2018) Ondřej Tuček

   
 
 
 
 

Startovací rampa Závodiště BMX, Praha–Bohnice

Bikros je olympijský závodní cyklistický sport, provozovaný na speciální dráze.  Jeho popularita v současnosti roste. Bohnická dráha je jedna z nejstarších v Praze, donedávna však nesplňovala standardy mezinárodní federace UCI.

Nová startovací rampa s rozjezdovou výškou 5 m je víceúčelovou stavbou – její šikmá střecha slouží jako startovní plocha závodů, pod ní se nachází zázemí sportovců – šatny, záchody, sklady, bufet a klubovna. Výškový průběh střechy determinuje využitelnost vnitřního prostoru.

Jedná se o lehkou montovanou ocelovou konstrukci, po třech stranách pláštěnou polykarbonátovými komůrkovými panely. Bude využívána pouze sezónně, takže není vytápěná. Cyklisti cestou nahoru na start využívají nástupní pororoštovou šikmou lávku.

Součástí stavby byla i tribuna pro diváky, využívající přilehlý val, vzniklý při stavbě sídliště, obslužná dlážděná cesta a systém areálového osvětlení.
Autorská zpráva

Autor: Ondřej Tuček
Spolupráce: Jana Kusbachová
Adresa: Čimická ulice, Praha 8, Bohnice
Projekt: 2016-2017
Realizace: 11/2017 – 09/2018
Zastavěná plocha: 290 m2
Investor: TJ Slovan Bohnice, předseda Ivan Janeček
Dodavatel: OK stavby s. r. o., Zámečnictví Veleta

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz