Stavba roku 2019 představuje kandidáty na letošní tituly

Stavba roku 2019 představuje kandidáty na letošní tituly

(18. 9. 2019) Hlasování veřejnosti otevřeno!

   
 
 
 
 

Stavba roku 2019 představuje kandidáty na letošní tituly

Výstava Stavba roku 2019 seznamuje veřejnost s letošními žhavými kandidáty na tituly na svém prvním letošním zastavení na veletrhu FOR ARCH v pražských Letňanech (17.9.2019-21.9.2019). Otevírá tak již 27. ročník těchto tradičních putovních výstav nejdéle trvající prestižní soutěžní přehlídky. Výstavy budou k vidění jak v jednotlivých regionech v České republice, tak i na Slovensku.

Celkem 17 nominací na titul Stavba roku 2019 bylo zveřejněno na slavnostním nominačním večeru v pondělí 9. září 2019 v Dopravní hale Národního technického muzea v Praze, který organizovala Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství. Zároveň zde byly vyhlášeny a předány 3 nominace na titul Zahraniční stavba roku 2019 a 3 nominace na Urbanistický projekt roku 2019.

Ocenění Známka kvality výrobek-technologie pro stavitelství a architekturu 2019 získalo 9 výrobců.

Slavnostní udílení titulů a zvláštních cen se uskuteční na galavečeru v pondělí 21. října 2019 tradičně v Betlémské kapli v Praze.

Výstavy přináší každoročně jedinečnou možnost seznámit se nejen s nominovanými, ale i s dalšími přihlášenými stavbami letošního již 27. ročníku Stavby roku 2019. Veřejnost má možnost seznámit se s přehlídkou toho nejlepšího a nejzajímavějšího co se v jednotlivých regionech ve stavebnictví a architektuře aktuálně děje, včetně ochutnávky z práce našich firem za hranicemi České republiky. Představují se zde koncepty a návrhy řešení urbanistických celků i jednotlivých jejich částí v různých částech České republiky.


Harmonogram putovních výstav Stavby roku 2019:
Praha – Letňany, 17. - 21. září 2019 – na veletrhu FOR ARCH;
Plzeň, 3. - 4. listopadu 2019 - v rámci tradiční Podzimní konference AUÚP s tématem Voda v sídle a krajině;
Olomouc, 7. – 9. listopadu 2019 - tradiční veletrh STAVOTECH;
Praha, Betlémská kaple, dne 21. října při slavnostním vyhlášení titulů Stavba roku 2019;
Praha, Galerie ABF, Václavské náměstí 31, od 1. 12. 2019 do 31. 1. 2020 – kompletní výstava, doplněná o udělené tituly a zvláštní ceny; součástí této výstavy budou i filmové spoty všech přihlášených staveb;
Bratislava, Slovensko, tradiční výstava na veletrhu CONECO;
Plasy, NTM, Centrum stavitelského dědictví, od 1. dubna 2020 - zahájení jarní sezony 2020.

Všechny informace o aktuálních i dalších chystaných výstavách najdete na webu Stavby roku a na novém facebooku StavbaRoku.cz.

17 nominací na titul Stavba roku 2019:
1. AFI Karlín Butterfly, Praha
2. UPO Velké Poříčí – modernizace vzdělávacího a výcvikového střediska
4. Drn, Praha
8. Celková přestavba ÚČOV Praha na Císařském ostrově, Praha
15. Restaurace Solnice, Pivovar Solnice, České Budějovice
18. VD Šance – Převedení extrémních povodní, Staré Hamry, vodní tok Ostravice
24. Rekonstrukce arcibiskupského zámku a zahrad na hotel, Dolní Břežany
27. Mateřská škola Nová Ruda, Vratislavice nad Nisou
28. Ájurvédský pavilon, Resort Svatá Kateřina, Počátky
32. Stavba č. 8615 Kolektor Hlávkův most, Praha
38. Aparthotel Svatý Vavřinec, Pec pod Sněžkou
42. Centrála ČSOB – SHQ, Praha
44. Nízkoenergetické domy "Na Americe", Mníšek u Liberce
45. Modernizace trati Rokycany – Plzeň
47. Rekonstrukce historické budovy Národního muzea, Praha
49. Lávka pro pěší přes řeku Otavu, Hradiště – Sv. Václav, Písek
50. Corso Pod Lipami, Řevnice

3 nominace na titul Zahraniční stavba roku 2019:
2. Obchvat města Várpalota, silnice č. 8, km 23,900 - 29,700, Maďarsko 4. OC Galéria Martin, Martin, Slovenská republika 6. Zdvihací most přes Martwu Wislu v Sobieszewie, Polsko  

3 nominace na titul Urbanistický projekt roku 2019:
1. Urbanistická studie - Botič, Úsek toku Botič, protékající mezi ul. Peruckou a Kozinovým náměstím, Praha 10 6. Revitalizace území Perla 01 v Ústí nad Orlicí 7. Rozvoj brněnského výstaviště, Brno  

9 udělených Známek kvality pro VÝROBEK-TECHNOLOGII pro stavitelství a architekturu 2019:

2 zlaté Známky kvality 2019:
VELUX ACTIVE with NETATMO - řídící jednotka vnitřního prostředí Výrobce: Velux Česká republika s.r.o.  
Baumit Klima Výrobce: BAUMIT, spol. s r.o.    

5 stříbrných Známek kvality 2019:
HELUZ AKU Z 17,5 Výrobce: HELUZ cihlářský průmysl v.o.s   Schiedel KombiAir Výrobce: Schiedel, s.r.o.   iRoof TONDACH - tepelně izolační systém střech Výrobce: Wienerberger s.r.o.   COLORCRETE barevný beton Výrobce: Českomoravský beton, a. s.     Elektronický stavební deník Výrobce: PBW INNOVATION s.r.o.    
2 bronzové Známky kvality 2019:
weberpas extraClean active - pastovitá omítka Výrobce: divize WEBER, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.   Dolti Collection Výrobce: Oresi s.r.o.       

Hlasování veřejnosti otevřeno!
Již tradičně může veřejnost www.stavbaroku.cz dát svůj hlas své favorizované stavbě v hlasování veřejnosti až do neděle 20. 10. 2019 do 12:00, kdy bude hlasování ukončeno a výsledky hlasování budou vyhlášeny na slavnostním galavečeru v pondělí 21.října 2019 v Betlémské kapli. Hlasovat veřejnost může ze všech přihlášených staveb, včetně zahraničních a urbanistických projektů. Cenu veřejnosti podpořilo Rádio Impuls, které se v letošním roce stalo hlavním rozhlasovým mediálním partnerem soutěžní přehlídky.

V přehledu nominací jsou stavby uvedené s pořadovým číslem, pod kterým jsou zveřejněné na webu Stavba roku.

Vypisovateli 27. ročníku tradiční prestižní soutěžní přehlídky jsou Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, která je organizátorem a zakladatelem celé soutěže, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a Svaz podnikatelů ve stavebnictví ČR.

Soutěž tradičně získala řadu záštit významných institucí, mimo jiné i záštitu prezidenta České republiky, předsedy Senátu Parlamentu ČR, Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva dopravy, Ministerstva kultury, Ministerstva životního prostředí, primátora Hlavního města Prahy, starosty Městské části Prahy 1, rektora ČVUT v Praze, Asociace krajů ČR a Svazu měst a obcí ČR, a také podporu nejrůznějších dalších odborných institucí.

Stavba roku 2019 - 53 přihlášených staveb

tisková zpráva

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz