Stavba Silo Tower pokračuje

Stavba Silo Tower pokračuje

(30. 10. 2013) Projekt Silo Tower je první nástavbou sila tohoto typu v České republice. První z pěti pater je založeno na konstrukci původního sila z roku 1936 (výška 17 m). Silo Tower je součástí širší urbanistické koncepce lokality železniční zastávka Olomouc - střed. Autorkou návrhu je Blanka Zlamalová ze Studia Zlamal.

 
 
 
 

Stavba Silo Tower pokračuje

Projekt Silo Tower je první nástavbou sila tohoto typu v České republice. První z pěti pater je založeno na konstrukci původního sila z roku 1936 (výška 17 m). Silo Tower je součástí širší urbanistické koncepce lokality železniční zastávka Olomouc - střed. Autorkou návrhu je Blanka Zlamalová ze Studia Zlamal.


„Jako první byla odstraněna původní střecha sila. Tak vznikl základ pro budování rozšířeného půdorysu budovy, který ponese pět nových pater. Následně byly po stranách torza sila osazeny mohutné železobetonové sloupy, každý z nich váží 40 tun,“
říká k průběhu stavby autorka návrhu Blanka Zlamalová.

Vlastní konstrukce nástavby je tvořena železobetonovými sloupy a stropními monolitickými deskami s průvlaky. Opláštění nástavby je provedeno kombinací prefabrikovaných panelů a zasklených ploch v hliníkových profilech.

Budova nabídne pronájem moderních kancelářských prostorů nejvyšších mezinárodních standardů o celkové ploše 1095 m2 rozložené v pěti podlažích. Kancelářské prostory budou umístěné v prosklené části budovy ve výšce 11. až 15. podlaží s výhledem na celou Olomouc. Maximálně flexibilní uspořádání kanceláří, samostatné kuchyňky a sociální zázemí na každém podlaží, vlastní parkování a další odpovídají požadavkům na podobu kanceláří typu A. V přízemí bude možné využít služby recepce, jednací místnost a lobby.

Celkový objem investic je vyčíslen na 45 mil. korun bez DPH.
Investor: Hopr Group a. s.
Projekt: Ing. arch. Blanka Zlamalová / Studio Zlamal
Realizace: IP systém a. s.
tisková zpráva

Související články:
SILO TOWER Olomouc 11.4.2013


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz