Stavba Trojského mostu bude pokračovat výpletem konstrukce

Stavba Trojského mostu bude pokračovat výpletem konstrukce

 
 
 
 

Stavba Trojského mostu bude pokračovat výpletem konstrukce

(ČTK) - Stavba Trojského mostu nad Vltavou v Praze bude v následujících třech měsících pokračovat montováním dvou stovek ocelových tyčí, které poslouží k zavěšení mostní konstrukce. V létě pak stavbaři odstraní opěrné pilíře, které po celou dobu stavbu podpíraly. Na dotaz ČTK to řekl František Polák, mluvčí stavební firmy Metrostav. Most navazující na budovaný tunelový komplex Blanka stál více než miliardu korun.


Zhruba 260 metrů dlouhý most, který propojuje holešovický a trojský břeh Vltavy, bude mít dva krát dva pruhy pro vozidla a tramvajový pás. Dodatečná visutá konstrukce na bocích mostu bude sloužit pro pěší a pro cyklisty. Na podzim po mostě projedou první tramvaje. Pro automobilovou dopravu se otevře příští rok.

Na konci uplynulého roku stavbaři vyzdvihli a svařili všechny tři části mostního oblouku, postupně tak z mostovky zmizely podpůrné konstrukce. V nejbližších dnech začne další fáze stavby, kdy mezi vozovku a oblouk postupně namontují 200 ocelových tyčí. Tyče budou tvořit výplet mostu, na němž bude po odstranění pilířů celá konstrukce zavěšena.

Stavba je podle Poláka unikátní svým technickým řešením. Výška oblouku nad vozovkou je totiž pouhých 20 metrů. "Je to velice odvážná inženýrská konstrukce, většinou totiž mají mosty výšku nad mostovkou větší," uvedl.

Už dříve se v médiích objevily spekulace o tom, že by Trojský most mohl v budoucnu nést jméno po zesnulém prezidentu Václavu Havlovi. Náměstek pražského primátora Tomáš Hudeček (TOP 09), který je zároveň členem místopisné komise rady, to ale odmítl. ČTK řekl, že přejmenování mostu není pravděpodobné.


Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.