Stavební úpravy a přístavba pavilonu centrálních laboratoří Nemocnice Na Bulovce

Stavební úpravy a přístavba pavilonu centrálních laboratoří Nemocnice Na Bulovce

(29. 5. 2014) Autorem studie projektu jsou GL - ARCHITEKTI (doplněno Stavbaweb). Hlavním dodavatelem stavby se na základě výběrového řízení stala společnost BAK stavební společnost, a. s.

 
 
 
 

Stavební úpravy a přístavba pavilonu centrálních laboratoří Nemocnice Na Bulovce

Autorem studie projektu jsou GL - ARCHITEKTI (doplněno Stavbaweb). Hlavním dodavatelem stavby se na základě výběrového řízení stala společnost BAK stavební společnost, a. s.


Pavilon na Bulovce vyjde na 376 milionů, kolaudace má zpoždění

(ČTK) - Přestavba pavilonu v Nemocnici Na Bulovce stála Prahu 376 milionů korun. Dokončení nabírá roční zpoždění. Zkolaudovat ho město plánuje na konci srpna. ČTK to řekl radní Martin Dlouhý. Nemocnice přesune některá oddělení na nové pracoviště v průběhu několika týdnů.

Včasné zkolaudování pavilonu zbrzdily dodatečné stavební práce, hlavně v okolí budovy, a pořízení technologií, které musela dodatečně zaplatit Praha. Původně měly být laboratoře zkolaudovány vloni v létě, pak se termín posouval na letošní jaro. Bulovka mezi tím vypsala soutěže na vybavení. Část věcí přesune ze stávajících laboratoří. Mluvčí nemocnice Martin Šalek odhaduje, že samotné stěhování potrvá zhruba měsíc. "Vše se musí uskutečnit bez přerušení provozu," řekl ČTK.

Kvůli průtahům kolem zprovoznění pavilonu se na řadu měsíců zbrzdilo plánované stěhování střediska pro drogově závislé Drop in. Město mu nakonec loni na podzim zajistilo prostory nedaleko městské polikliniky, kde sídlí záchytná stanice.

Hlavní město je majitelem téměř tří čtvrtin majetku nemocnice. Vlastní tedy také přestavěný pavilon a pozemek pod ním. Dlouhodobě ztrátová Bulovka, kterou provozuje ministerstvo zdravotnictví, platí ročně městu za budovy a pozemky symbolických 10.000 korun. Po dlouhých jednáních pak předloni nemocnice přistoupila na to, že za přestavěný pavilon bude ročně platit sedm milionů korun.

V přestavěné budově by měla být umístěny centrální laboratoře, mimo jiné mikrobiologie, imunologie, parazitologie, hematologie a další odborná pracoviště. Půjde o jednu z nejmodernějších laboratoří v zemi.

Doplněno Stavbaweb:
Studii ateliéru GL - ARCHITEKTI najdete ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz