Stavení na palouku

Stavení na palouku

(24. 5. 2016) Ateliér Štěpán

   
 
 
 
 

Stavení na palouku

Pozemek se vzrostlými stromy uprostřed přírody je podlouhlého charakteru, svažitý k jihovýchodu, nachází se v rozsáhlé chráněné oblasti. Kontakt s přírodou byl pro koncepci inspirativní - stavební program jsme rozdělili do dvou viditelných hmot jednotlivých domů a z velké části zahrabaného suterénu. Tím je velká část hmoty nepostřehnutelná. Byla zvolena poloha, která umožňuje oběma domům vytvořit  intimnější části a zároveň ladnou kompozici.  Domy mají s terénem rovnoběžné, jakoby levitující střechy s velkými přesahy, které stavbu chrání. Jejich půdorysné řešení je rovněž ovlivněno přírodou a je organické.

Suterénní spodní stavba bude provedena jako bílá betonová vana v převážně stěnovém systému a lokálními pilíři. Venkovní obálka je zateplena a přizděna režným kamenným soklovým zdivem. Střecha suterénu  mimo horní domy je pochozí, částečně zatravněná. Horní stavba je konstrukce z celodřevěných panelů CLT,   zateplená, z venkovní strany obložená modřínem. Konstrukce střechy je dřevěná trámová, pohledová. Nad vytápěnou částí je střecha s extenzivní zelení. Okna budou hliníková s venkovními posuvnými modřínovými okenicemi.  Uvnitř jsou umístěny akumulační bloky kolem krbů.  Zateplení domu je na doporučených normových hodnotách.

Autorská zpráva

 

Autor: Marek Jan Štěpán,  Vanda Štěpánová, spolupráce Jan Martinek, Hana Kristková
Projekt: 2014-2015
Plocha pozemku: 4600 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz