Stejkárna Holešovice

Stejkárna Holešovice

Veletržní 5, Praha Holešovice

(12. 7. 2018) skutek architecture

   
 
 
 
 

Stejkárna Holešovice

Bučení krav, hluk ventilátoru, dunění plechových vrat. Syrové přítmí a ostré světlo industriálních lamp. Hrubá prkna, vyšisovaná deštěm. Na statku všední realita, v pražské restauraci, zaměřené na steaky z amerického i českého hovězího, realita nevšední.
S rozšířením prošel interiér zásadní změnou. Má jednoduchý výraz a dle zásad moderního foodstylingu dává vyniknout aranžmá jídel na talíři. Dispozice staví na jasném vztahu mezi vstupem a barem, intuitivní orientaci a účelném uspořádání komorních prostor. Materiálové řešení kombinuje nové a omšelé povrchy. Staré vytváří vlídný dekor: obnažené zdivo, nepravidelnost omítek, tvarování kleneb. Nové je navrženo v syrovém duchu hospodářských staveb: nechráněný beton, rezavý kov, opršelé dřevo. Temné prostředí toalet ostře kontrastuje s vlídným interiérem, panely z řízeně korodovaného plechu rozdělují prostor na způsob dobytčích kotců.

Autorská zpráva

Autor: skutek architecture – Ondřej Dvořák, Jiří Matys; spolupráce Marek Václavík, Zdeněk Pech
Dodavatelé: Valtrostav s.r.o., Laserdog s.r.o., Restaurant Charlie’s World s.r.o.
Nástěnná malba: Anna Toshcheva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2016

 
 
 
 
50.1025228
14.4363447
Stejkárna Holešovice

Stejkárna Holešovice
Veletržní 5
Praha Holešovice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz