Stéphane Maupin: Budova M

Stéphane Maupin: Budova M

 
 
 
 

Stéphane Maupin: Budova M

Nedávno dokončený bytový dům v Paříži.místo: Rue Rebière, Paříž, Francie
klient: Paris habitat
architekt: SM (
Stéphane Maupin Architectes)
dokončeno: leden 2012
plocha: 1800 m²
cena: 2 500 000 EUR
foto: archiv autora


Právě dokončená "budova M", bytový dům s 20 byty je umístěná na pozemku 600x25 m. Tvar rozevřené budovy odpovídá omezením regulačního plánu vynucených sousedním hřbitovem. Hlavní průčelí takřka neexistuje a kaskádovité byty jsou orientované směrem do středu. Každý byt se otevírá celoročně slunečnímu svitu a výhledům na koruny vzrostlých stromů v okolí. Vnitřní fasády klesají v úhlu  45 stupňů a tak vznikají střešní terasy, kde je světlo po celý den.
V rytmu obvyklém u pařížských střech se z každého bytu odjinud vstupuje na terasy podobné visutým zahradám, v jistém nepořádku, ale předvídatelně. Vnitřní schéma má soukromou atmosféru, která vyzývá sousedy k rozhovorům přes prázdno mezi půlkami domů nebo k vzájemným návštěvám, aniž by se muselo přes ulici. Byty spojuje lineární schodiště. Celé uspořádání evokuje malou vesničku. Vnější povrch je neutrální s měnícím se vzhledem podle odlesků na plechu.
situacevstupní podlaží
1. NP2. NPřezpohled

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.