Střešní kanceláře OD Kotva, Praha 1

Střešní kanceláře OD Kotva, Praha 1

(23. 5. 2012) Autorem návrhu je kancelář Ian Bryan Architects. Součástí rozsáhlé rekonstrukce této budovy ze sedmdesátých let bude i přeměna dvou nejvrchnějších pater obchodního domu na moderní kancelářské prostory a střešní restauraci. Návrh IBA zahrnuje přestavbu a lepší využití plochy o rozloze přibližne 5000 m2. Plánované kanceláře a restaurace také najdou uplatnění pro přebudované terasy, ze kterých je nádherný výhled na panorama staré Prahy. Nové vstupní prostory s recepcí v přízemí budou přístupny ze zrekonstruované pasáže Kotva. Opakující se známý šestiúhelníkový motiv, který probíhá napříč celou budovou, bude zvýrazněn jako designový prvek na stropě vstupních prostor a recepce (doplněno Stavabweb - zdroj: IBA).

 
 
 
 

Střešní kanceláře OD Kotva, Praha 1

Autorem návrhu je kancelář Ian Bryan Architects. Součástí rozsáhlé rekonstrukce této budovy ze sedmdesátých let bude i přeměna dvou nejvrchnějších pater obchodního domu na moderní kancelářské prostory a střešní restauraci. Návrh IBA zahrnuje přestavbu a lepší využití plochy o rozloze přibližne 5000 m2. Plánované kanceláře a restaurace také najdou uplatnění pro přebudované terasy, ze kterých je nádherný výhled na panorama staré Prahy. Nové vstupní prostory s recepcí v přízemí budou přístupny ze zrekonstruované pasáže Kotva. Opakující se známý šestiúhelníkový motiv, který probíhá napříč celou budovou, bude zvýrazněn jako designový prvek na stropě vstupních prostor a recepce (doplněno Stavabweb - zdroj: IBA).

Střešní kanceláře OD Kotva, Praha 1 - VSTUP - návrh IBA Střešní kanceláře OD Kotva, Praha 1 - RECEPCE - návrh IBA

E15: OD Kotva chce přestavět dvě patra na kanceláře

Praha 23. května (ČTK) - Obchodní dům Kotva chce podle dnešního deníku E15 proměnit část prostor na kanceláře. Na trhu shání nájemce pro více než 3000 čtverečních metrů kancelářských ploch, které mají vzniknout přestavbou pátého a šestého patra. V přístupném pátém patře obchodního domu ze 70.let je aktuálně v provozu pouze restaurace, která však přitahuje minimum návštěvníků, píše E15.

Irská investiční skupina Markland, která Kotvu vlastní od roku 2005, už má podle E15 pro přestavbu části objektu na kanceláře stavební povolení. Skrze realitní zprostředkovatele shání nájemce. Lokalita v centru Prahy patří mezi firmami k nejvyhledávanějším. Kancelářskou část má i protější projekt na náměstí Republiky Palladium.

Kotva se podle E15 dlouhodobě potýká s nedostatečným zájmem o pronájem obchodních ploch, a tedy i nízkou poptávkou zákazníků. Od druhého patra výše zůstávají volné velké prodejní plochy. Přestože interiér obchodního domu prošel v letech 2008 až 2010 rekonstrukcí v řádu stovek milionů korun, zásadně zvýšit návštěvnost se Marklandu nepodařilo. Majitelé chtěli z Kotvy udělat rodinný obchodní dům, kde bude móda zaujímat menšinu ploch. Drahým značkám, které obvykle dominují obchodním domům v Evropě, se Kotva chtěla vyhnout. Plánované výrazné zaměření na vybavení domácností Kotvě velkou měrou přebral další obchodní dům ještě ze socialistické éry, DBK v Praze 4, který se po rovněž nedávné rekonstrukci výrazně zaměřil na design. Před několika dny pak v DBK otevřel svůj vlajkový obchod tuzemský prodejce kuchyňských potřeb Tescoma, píše dnešní E15.

Střešní kanceláře OD Kotva, Praha 1 - KANCELÁŘE - návrh IBA Střešní kanceláře OD Kotva, Praha 1 - KANCELÁŘE - návrh IBA
Střešní kanceláře OD Kotva, Praha 1 - KANCELÁŘE - návrh IBA Střešní kanceláře OD Kotva, Praha 1 - KANCELÁŘE - návrh IBA
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz