Střešní kanceláře OD Kotva, Praha 1

Střešní kanceláře OD Kotva, Praha 1

(23. 5. 2012) Autorem návrhu je kancelář Ian Bryan Architects. Součástí rozsáhlé rekonstrukce této budovy ze sedmdesátých let bude i přeměna dvou nejvrchnějších pater obchodního domu na moderní kancelářské prostory a střešní restauraci. Návrh IBA zahrnuje přestavbu a lepší využití plochy o rozloze přibližne 5000 m2. Plánované kanceláře a restaurace také najdou uplatnění pro přebudované terasy, ze kterých je nádherný výhled na panorama staré Prahy. Nové vstupní prostory s recepcí v přízemí budou přístupny ze zrekonstruované pasáže Kotva. Opakující se známý šestiúhelníkový motiv, který probíhá napříč celou budovou, bude zvýrazněn jako designový prvek na stropě vstupních prostor a recepce (doplněno Stavabweb - zdroj: IBA).

 
 
 
 

Střešní kanceláře OD Kotva, Praha 1

Autorem návrhu je kancelář Ian Bryan Architects. Součástí rozsáhlé rekonstrukce této budovy ze sedmdesátých let bude i přeměna dvou nejvrchnějších pater obchodního domu na moderní kancelářské prostory a střešní restauraci. Návrh IBA zahrnuje přestavbu a lepší využití plochy o rozloze přibližne 5000 m2. Plánované kanceláře a restaurace také najdou uplatnění pro přebudované terasy, ze kterých je nádherný výhled na panorama staré Prahy. Nové vstupní prostory s recepcí v přízemí budou přístupny ze zrekonstruované pasáže Kotva. Opakující se známý šestiúhelníkový motiv, který probíhá napříč celou budovou, bude zvýrazněn jako designový prvek na stropě vstupních prostor a recepce (doplněno Stavabweb - zdroj: IBA).

Střešní kanceláře OD Kotva, Praha 1 - VSTUP - návrh IBA Střešní kanceláře OD Kotva, Praha 1 - RECEPCE - návrh IBA

E15: OD Kotva chce přestavět dvě patra na kanceláře

Praha 23. května (ČTK) - Obchodní dům Kotva chce podle dnešního deníku E15 proměnit část prostor na kanceláře. Na trhu shání nájemce pro více než 3000 čtverečních metrů kancelářských ploch, které mají vzniknout přestavbou pátého a šestého patra. V přístupném pátém patře obchodního domu ze 70.let je aktuálně v provozu pouze restaurace, která však přitahuje minimum návštěvníků, píše E15.

Irská investiční skupina Markland, která Kotvu vlastní od roku 2005, už má podle E15 pro přestavbu části objektu na kanceláře stavební povolení. Skrze realitní zprostředkovatele shání nájemce. Lokalita v centru Prahy patří mezi firmami k nejvyhledávanějším. Kancelářskou část má i protější projekt na náměstí Republiky Palladium.

Kotva se podle E15 dlouhodobě potýká s nedostatečným zájmem o pronájem obchodních ploch, a tedy i nízkou poptávkou zákazníků. Od druhého patra výše zůstávají volné velké prodejní plochy. Přestože interiér obchodního domu prošel v letech 2008 až 2010 rekonstrukcí v řádu stovek milionů korun, zásadně zvýšit návštěvnost se Marklandu nepodařilo. Majitelé chtěli z Kotvy udělat rodinný obchodní dům, kde bude móda zaujímat menšinu ploch. Drahým značkám, které obvykle dominují obchodním domům v Evropě, se Kotva chtěla vyhnout. Plánované výrazné zaměření na vybavení domácností Kotvě velkou měrou přebral další obchodní dům ještě ze socialistické éry, DBK v Praze 4, který se po rovněž nedávné rekonstrukci výrazně zaměřil na design. Před několika dny pak v DBK otevřel svůj vlajkový obchod tuzemský prodejce kuchyňských potřeb Tescoma, píše dnešní E15.

Střešní kanceláře OD Kotva, Praha 1 - KANCELÁŘE - návrh IBA Střešní kanceláře OD Kotva, Praha 1 - KANCELÁŘE - návrh IBA
Střešní kanceláře OD Kotva, Praha 1 - KANCELÁŘE - návrh IBA Střešní kanceláře OD Kotva, Praha 1 - KANCELÁŘE - návrh IBA
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz