Street for Art 2014 alias Poslední festival

Street for Art 2014 alias Poslední festival

(25. 8. 2014) 18. – 24. 9. 2014
Centrální park, metro Rajská zahrada

 
 
 
 

Street for Art 2014 alias Poslední festival

18. – 24. 9. 2014
Centrální park, metro Rajská zahradaFestival Street for Art 2014 je posledním ročníkem sedmiletého cyklu hledání významu lokální kultury pro život v okrajových částech Prahy. Přes street art, sousedství, současné umění periferie, komunitní divadlo, architektonické intervence ve veřejném prostoru, participativní plánování až po tvůrčí spoluutváření místa ukončuje festival svou misi na Černém Mostě. Poslední ročník se tak věnuje samotnému městotvornému a komunitotvornému významu kultury.

(konference)
18. – 19. 9. Konference o městotvorném významu kultury v Praze http://www.streetforart.cz/2014/konference/

(koncerty)
(dramaturgie: Martin Tvrdý & Michaela Hečková)
18. 9. Bonus vs DJ Mary C: Člověk pokrokový
19. 9. – 23. 9. Cincinaty CNT & hudební inkubátor ze sídliště Černého Mostu & amatérská scéna z Prahy 14
24. 9. Bratři Orffové

(výstava)
(kurátorka: Lenka Lindaurová)
Koukej, poslouchej a skákej
Autoři: Richard Loskot, Miroslav Hašek, Prokop Bartoníček, Tomislav Arnaudov, Pavol Rusnak, David Böhm & Jiří Franta, Erika Bornová, Milena Dopitová
Umělecká intervence je nejlepší termín pro záměr, jakým ukázat na Černém Mostě, co se děje na umělecké scéně a zároveň vtáhnout místní obyvatele do hry. Nepostavíme jen sochy do parku nebo neuděláme lepší graffity. Pozvali jsme různé umělce, pracující v nečekaných formátech. Ukážeme, že umění může mít senzační vizuální efekt laserové projekce, ale může být třeba jen slyšet, je třeba ho nalézt, někdy je přímo nutné se osobně zapojit, někdy stačí poskakovat mezi paneláky… Přizvaní umělci připravili pro tento projekt speciální akce, kterými chtějí především všechny inspirovat, aby pořádně koukali, slyšeli a skákali.

(storytelling)
(dramaturgie: Barbora Schneiderová)
Sídliště z plechu
Kdo, co a jak vám může vyprávět o domech, ulicích a lidech na Čerňáku? Ten, kdo tam žije. Vypravči ze sídliště, vaši sousedi a kamarádi. Ti, které potkáváte každý den v tom samém autobuse nebo na té stejné sámošce. Příběhy z pražského sídliště Černý Most vznikly ve spolupráci Storytelling CZ a Plechárna Černý Most.

(a další ...)
www.streetforart.cz

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz