Streetartová Vídeň

Streetartová Vídeň

(22. 5. 2014) ... a brazilský umělec

 
 
 
 

Streetartová Vídeň

... a brazilský umělec

Vídeň má novou stálou streetartovou realizaci. Stojí za ní brazilský výtvarník Speto. Mezinárodní streetart-projekt podpořilo  Umění ve veřejném prostoru (KÖR), vídeňský dopravní podnik Wiener Linien a 2. městská část. "3 Brothers" je stálou expozicí, která je k vidění na trase metra U2 v nově se rozvíjející oblasti VIERTEL ZWEI.  Speto významně oživuje veřejný prostor.
 
Na čtrnácti betonových sloupech mohou kolemjdoucí vídeňské zastávky metra Kriau obdivovat malby brazilského umělce. Speto, narozený roku 1971 v brazilském  Sao Paulu, se pokusil pomocí sprejerské techniky a malířského válečku zpracovat mýty a pověsti o původním brazilském obyvatelstvu a spojit tak kosmogonii brazilské původní entity s národním folklorem a současným městským uměním. Stálá výstava "3 Brothers" představuje příběh tří bratrů – Leonarda, Orlanda a Cláudia Villas-Bôasových -  kteří byli v 40. letech součástí velké expedice do brazilského vnitrozemí mající za úkol kolonizovat do té doby nezávislé brazilské oblasti tropických pralesů s původním obyvatelstvem. Kultura původního brazilského obyvatelstva v Amazonské nížině však bratry Villas-Bôasovi ovlivnila v takovém rozsahu, že se z původních kolonizátorů stali ochránci této entity a jejího životního prostoru. Za své nasazení byli bratři Villas-Bôasovi již dvakrát nominováni na Nobelovu cenu míru.

Lak na 14 betonových sloupech
Výška sloupu: 420–450 cm
Průměr: 140 cm
Speto, narozen 1971 v São Paulo, žije a pracuje São Paulo (Brazílie).

Zdroj: koer.or.at
Copyright: Iris Ranzinger, 2014

Odkazy:
www.koer.or.at
www.speto.com.br
(com) 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Veřejný prostor/landscaping

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz