Student House Holešovice

Student House Holešovice

Praha 7-Holešovice

(12. 5. 2015) Karlín Group chce v Praze Holešovicích postavit podle projektu Pavla Hniličky soukromé koleje.

   
 
 
 
 

Student House Holešovice

(ČTK) - Developer Karlín Group připravuje v Praze - Holešovicích výstavbu nájemního bytového domu pro studenty. Apartmánový dům podle návrhu architekta Pavla Hniličky má mít kapacitu přes 500 lůžek. Informoval o tom server IHNED.cz. Podle něj investor nyní zvažuje, zda byty rozprodá drobným investorům nebo fondům či sám vlastnicky vstoupí do projektu a udrží si pozici správce v partnerství s firmou, která se na provoz studentských domů zaměřuje.

Podle ředitele společnosti Jana Ludvíka projekt vychází z konkrétních zkušeností z jiných zemí a je po něm poptávka. Ohledně financování projektu developer už jednal s bankou, která v ČR podobný projekt financovala. "A vůbec nemá problém tento koncept financovat na základě standardního úvěru na výstavbu developerského projektu," řekl serveru Ludvík.

Dům má stát na roku ulic Partyzánská a Na Zátorách. Parcelu podle serveru vlastní obchodní partner společnosti Karlín Group, který tam chtěl původně postavit kancelářskou budovu. Svůj záměr ale přehodnotil a požádal Karlín Group o spolupráci. Pokud vše půjde podle plánu, první studenti by se v domě mohli ubytovat v zimním semestru 2018.

Většina pokojů bude jednolůžkových a každý pokoj bude mít své sociální zařízení a kuchyňku.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

 
 
 
 
50.1005175
14.4500320
Student House Holešovice

Student House Holešovice
Praha 7-Holešovice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

13. 5. 2015 08:06:45. Místo pro studenty jak stvořené. Jitka

 
 
 
 

13. 5. 2015 08:06:45. Místo pro studenty jak stvořené. Jitka

  Tedy podle mapky opět trochu vedle, ale na rohu Partyzánské a Na zátorách jsou hned 3 hospody a fastfood :-) . Ale taky metro, vlak a tramvaj. Takže paráda, kterou nikdo bezdůvodně neopustí. Pokud by byly byty prodány, tak už se k nim další studenti nedostanou.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz