Studenti architektury připravují studii možného rozvoje města Aš

Studenti architektury připravují studii možného rozvoje města Aš

(8. 4. 2013) (ČTK) - Studenti architektury Technické univerzity v Liberci připravují studii možného rozvoje města Aš. Ve své semestrální práci chtějí navrhnout zásahy do architektury města, které by reagovaly na současný stav i budoucí rozšíření Aše v důsledku připravované investice izraelských developerů, řekl ČTK Martin Hejl ze studia KOLMO, kteří na fakultě vedou architektonický ateliér.

 
 
 
 

Studenti architektury připravují studii možného rozvoje města Aš

(ČTK) - Studenti architektury Technické univerzity v Liberci připravují studii možného rozvoje města Aš. Ve své semestrální práci chtějí navrhnout zásahy do architektury města, které by reagovaly na současný stav i budoucí rozšíření Aše v důsledku připravované investice izraelských developerů, řekl ČTK Martin Hejl ze studia KOLMO, kteří na fakultě vedou architektonický ateliér.


Podle Hejla je v současné době Aš vlivem změn v posledních dvou desetiletích velmi fragmentovaná. "Asi 30 procent budov ve městě zmizelo nebo je prázdných," uvedl Hejl. Město tak nemá definovaný veřejný prostor. Navíc za Aší se připravuje už několik stavba areálu izraelských developerů, který má mít rozlohu asi poloviny současného města. I s tím by Aš měla počítat ve svém dalším rozvoji.

Podle Hejla by se například město mělo rozhodnout, jestli chce směřovat směrem k obnově průmyslového charakteru nebo se vydat cestou lázeňství, ke kterému má také podmínky. Jeden z návrhů například počítá se zatopením velké části dnešního středu města a vytvořením jezera, které by se stalo novou dominantou a turistickou atrakcí.

Podle starosty Aše Dalibora Blažka (nez.) jsou návrhy mladých architektů často radikální a provokativní. "To je ale v pořádku, protože výsledek je vždy realističtější než plány. Návrhy také neberou v potaz finanční možnosti města nebo majetkoprávní vztahy. Určitě vzbudí u obyvatel vášnivé reakce," uvedl Blažek. Přesto jsou podle něj návrhy inspirativní a město z nich může vycházet v dalším rozvoji.

Studii by měly v polovině roku doplnit výstavy a propagace návrhů přímo ve městě. Zřízen má být i diskuzní portál, který by měl shromažďovat reakce na architektonickou studii.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz