Studenti navrhli, jak má vypadat karlovarský podchod u Becherovky

Studenti navrhli, jak má vypadat karlovarský podchod u Becherovky

(30. 5. 2013) (ČTK) - Šest návrhů na změnu vzhledu podchodu u karlovarského muzea Becherovky vzešlo z workshopu Živé podchody, který pořádalo sdružení PROTEBE Live. Pro vedení města budou inspirací pro připravované úpravy, řekl při prezentaci a vyhodnocení návrhů karlovarský primátor Petr Kulhánek (KOA). Radní nejvíce zaujal návrh využívající kombinace tekoucí vody a betonu.

 
 
 
 

Studenti navrhli, jak má vypadat karlovarský podchod u Becherovky

(ČTK) - Šest návrhů na změnu vzhledu podchodu u karlovarského muzea Becherovky vzešlo z workshopu Živé podchody, který pořádalo sdružení PROTEBE Live. Pro vedení města budou inspirací pro připravované úpravy, řekl při prezentaci a vyhodnocení návrhů karlovarský primátor Petr Kulhánek (KOA). Radní nejvíce zaujal návrh využívající kombinace tekoucí vody a betonu.


Podchod spojující hlavní třídu Karlových Varů s dolním i horním nádražím využívají denně možná i tisíce lidí. Jeho vzhled je ale odstrašující. Studenti z pěti vysokých škol a členové karlovarského Ateliéru+ proto vytvořili vlastní vize vzhledu a využití podchodu.

Návrh Beton a Voda počítá s efektem tekoucí vody po betonových stěnách. Kromě estetické hodnoty by voda, symbol Karlových Varů, mohla sloužit i pro osvěžení kolemjdoucích. Porotou oceněný návrh Hydepark zase umístil do pomyslné arény u podchodu veřejné místo pro prezentace či vystoupení. "Přináší prvek svobody do tohoto asi nejzmanipulovanějšího místa ve městě," uvedl člen poroty architekt Krištof Hanzík.

Při hlasování veřejnosti s převahou vyhrál návrh Stovka, jehož autoři by v podchodu namalovali běžeckou dráhu pro spěchající cestující.

Podle primátora budou návrhy pro vedení města inspirací. Připustil ale, že návrh VODA/BETON by byl obtížně realizovatelný, nápad přesto radní zaujal. "Je možné, že některé návrhy i zkombinujeme," řekl ČTK Kulhánek.

Zatím ale podle něj není jasné, jestli město ještě letos začne s menšími úpravami podchodu nebo se rozhodne pro zásadnější změnu a naplánuje úpravy až v příštích rozpočtech města.

Doplněno Stavbaweb:
Prohlédněte si 6 návrhů, jak by bylo možné naložit s podchody mezi Dolním nádražím a pěší zónou TGM. Návrhy najdete zde ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

28. 2. 2020 08:15:31

Re: Rozhledna na vrchu Šibeník

Připadá mi to jako politizování situace kolem členství v EU, které cílí na lidi bez znalostí souvislostí a bez zájmu o politiku. Hurá, podívejte jak je EU dobrá! Všude i v autobusech nálepky, jak se EU spolupodílí na všem, málem i na výrobě betonových tvárnic na chodníky a sirky do krabiček. Samá podlost! My zatím platíme do fondů EU méně, než kolik čerpáme, ale proč čerpáme na takovéto téměř bezvýznamné stavbičky miliony, když nám kulhají investice i peníze do oprav všech typů silnic? Proč naši řidiči denně bourají po srážce se zvěří? Na I.třídách a dálnicích? Protože nemáme oplocení a podchodu i mosty pro zvěř, aby nemusela přes cestu pod kola aut! Toto má být smysluplná investice za stovky milionů!! Kdo to nezažil, neví, co to je za nezměrný děs, který někteří řidiči zaplatí životem nebo doživotním zmrzačením, a nejen oni. ale i jejich děti, partneři, rodiče. O likvidaci majetku a zruinování některých z nich nemluvě. Mně takto rozhledny připadají jako aktivity Kocourkovských občanů. Není těch stovek pitomostí v této zemi už moc? Celý den by na jejich výčet nestačil! Také pokus primátora Macury v Ostravě prosadit novou 3 km tramvajovou trať v Porubě tam, kde ji nikdo nepotřebuje a dokonce většina občanů odmítá, patří do této kategorie pomatenosti, protože zase jde o to, že nějaký spolek amatérů omylem zvolených ve volební euforii na Magistrátě odsouhlasil, že na to může Ostrava dostat víc než miliardu z dotací. Slabomyslnost lidiček bez významu hold v této zemi stále má podivnou váhu! Jak dlouho ještě bude blbost tolerována?

20. 2. 2020 18:50:35

Re: Re: Polemika o panoramatu a mrakodrapech pokračuje.

Polemika o výškových budovách nikdy neskončí. Dnes je to již otázka prestiže, nikoliv potřeby. Kdo výš, je geroj, je víc. Viz Arabský svět i dálný asijský východ. Blbost lidská vítězí. Ale žižkovská trojka od Evy Jiřičné nejsou mrakodrapy, to je úchvatný návrh, jak zaplnit místo po telekomunikační věži a kdo zná podrobně a detailně souvislosti, musí se paní Jiřičné poklonit. Věřím, že její kouzelný návrh bude realizován a rozhodně nemá pražádný vliv na panoráma Prahy, notabene historického centra. On tu někdo v této části Žižkova vidí historické centrum? Nákladové nádraží, konec jedné části Prahy, příliš vzdálené od toho centra, které obdivují miliony cizinců, i Čechů a Moravanů. A co Letná, tam blob Kaplického nebyl vedle panoráma staré Prahy? Tam byl, hned vedle. A kolik bojovníků ho prosazovalo, že? Proti nás bylo asi víc, tak to monstrum stát nebude. Ale návrh Jiříčné je naprosto něco jiného. Ve všech myslitelných hodnotitelných směrech. Skvěle zasazen do oblasti, i výškově, i polohově, i s ohledem na dopravní poměry. Pojďme ho podporovat proti hlupákům, kteří sice mají akademický titul, ale v hlavě něco zřejmě jiného, než lidské moudro. Postižení člověka se projevuje všelijak, je těžká doba, když podle expertů má 20% vysokoškolských absolventů duševní poruchu různého typu. Ono to možná i tady bude vidět. Nechť postižení prominou, ale léčení může být v Klecanech i zdarma, u profíků.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz