Studenti navrhli, jak má vypadat karlovarský podchod u Becherovky

Studenti navrhli, jak má vypadat karlovarský podchod u Becherovky

(30. 5. 2013) (ČTK) - Šest návrhů na změnu vzhledu podchodu u karlovarského muzea Becherovky vzešlo z workshopu Živé podchody, který pořádalo sdružení PROTEBE Live. Pro vedení města budou inspirací pro připravované úpravy, řekl při prezentaci a vyhodnocení návrhů karlovarský primátor Petr Kulhánek (KOA). Radní nejvíce zaujal návrh využívající kombinace tekoucí vody a betonu.

 
 
 
 

Studenti navrhli, jak má vypadat karlovarský podchod u Becherovky

(ČTK) - Šest návrhů na změnu vzhledu podchodu u karlovarského muzea Becherovky vzešlo z workshopu Živé podchody, který pořádalo sdružení PROTEBE Live. Pro vedení města budou inspirací pro připravované úpravy, řekl při prezentaci a vyhodnocení návrhů karlovarský primátor Petr Kulhánek (KOA). Radní nejvíce zaujal návrh využívající kombinace tekoucí vody a betonu.


Podchod spojující hlavní třídu Karlových Varů s dolním i horním nádražím využívají denně možná i tisíce lidí. Jeho vzhled je ale odstrašující. Studenti z pěti vysokých škol a členové karlovarského Ateliéru+ proto vytvořili vlastní vize vzhledu a využití podchodu.

Návrh Beton a Voda počítá s efektem tekoucí vody po betonových stěnách. Kromě estetické hodnoty by voda, symbol Karlových Varů, mohla sloužit i pro osvěžení kolemjdoucích. Porotou oceněný návrh Hydepark zase umístil do pomyslné arény u podchodu veřejné místo pro prezentace či vystoupení. "Přináší prvek svobody do tohoto asi nejzmanipulovanějšího místa ve městě," uvedl člen poroty architekt Krištof Hanzík.

Při hlasování veřejnosti s převahou vyhrál návrh Stovka, jehož autoři by v podchodu namalovali běžeckou dráhu pro spěchající cestující.

Podle primátora budou návrhy pro vedení města inspirací. Připustil ale, že návrh VODA/BETON by byl obtížně realizovatelný, nápad přesto radní zaujal. "Je možné, že některé návrhy i zkombinujeme," řekl ČTK Kulhánek.

Zatím ale podle něj není jasné, jestli město ještě letos začne s menšími úpravami podchodu nebo se rozhodne pro zásadnější změnu a naplánuje úpravy až v příštích rozpočtech města.

Doplněno Stavbaweb:
Prohlédněte si 6 návrhů, jak by bylo možné naložit s podchody mezi Dolním nádražím a pěší zónou TGM. Návrhy najdete zde ZDE.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz