Studio Dave Keune: knihovna základní školy v Amsterodamu

Studio Dave Keune: knihovna základní školy v Amsterodamu

(2. 1. 2013) Spirála jako tvar, který děti vede ke čtení

 
 
 
 

Studio Dave Keune: knihovna základní školy v Amsterodamu

Spirála jako tvar, který děti vede ke čtení


Místo: Amsterdam, NL
Klient: OB Fiep Westendorp.
Projekt: Fiep Bieb
Koncepce interiéru: EB ontwerp & studio Dave Keune
Návrh a realizace interiéru: EB ontwerp & studio Dave Keune
Realizace: duben 2011 - červen 2001
Plocha: 50 m2
Foto: Raoul Kramer


Studio Dave Keune navrhlo a realizovalo ve spolupráci s EB Ontwerp knihovnu pro základní školu Fiepa Westendorpa. Cílem bylo vytvořit prostředí, které děti nadchne pro knihy a navzdory digitální éře je znovu přitáhne ke čtení. Výsledkem jsou police knih tvarované do spirály, které se vlní prostorem. Spirála začíná jako vysoká a při točení se snižuje.

Výška polic je v souladu s věkem dětí. Starší mohou po knihách sáhnout hned, ty mladší cestou po spirále také najdou ty své knihy. Cestou projdou kolem malého a útulného čtecího koutku.

Knihy pro nejmladší žáky jsou uprostřed, kde je také místo knihovnice (knihovníka), která(-ý) dětem v případě potřeby pomůže.

Spirála je několikrát přerušená, takže knihovnice má přehled a vzniknou tak i různé cestičky. Část z nich vede k počítačům na sedmimetrovém stole.

Knihovna je vyrobena ze 153 různých částí, aby trojrozměrné otáčení bylo hladké; horní police byly všechny vyrobeny jako jednotlivé kusy. Spirála má 90 metrů polic na knihy, dvě police na časopisy, pracovní stůl uprostřed, maličký čtecí koutek, deset psacovních stanic s počítači, 3,5 m dalších regálů s časopisy a 3,5 m skříně.


 

 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Kultura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz