Studio Elmo Vermijs: mobilní kuchyně

Studio Elmo Vermijs: mobilní kuchyně

(6. 8. 2012) Mobilní kuchyně ("Buijtenkenken"), ve které má ústřední místo pec na dřevo.

 
 
 
 

Studio Elmo Vermijs: mobilní kuchyně

Mobilní kuchyně ("Buijtenkenken"), ve které má ústřední místo pec na dřevo.Místo: Rhoon, The Netherlands
Architekt: Studio Elmo Vermijs
Projekt: 2012
Technické výkresy: Dirk Overduin
Konstrukce: Frans Schippers
Foto: Ralph Kämena, Elmo Vermijs, Sergio Gambetta


Na okraji města Rhoon v Nizozemí byla dokončena mobilní kuchyně "Buijtenkenken", jeden z pěti projektů workshopu Buijtenland (Buijtenpaths, Buijtenbrewery, Buijtenbed, Buijtennursery a Buijtenkitchen - cesty, pivovar, spaní, školka a kuchyně), které v příštích letech budou zkoumat vztah mezi krajinou a rekreací. (buiten = holandsky venkovní, vnější)

Studio Elmo Vermijs bylo inciátorkou a kurátrkou projektu Ester van de Wiel požádáno o návrh mobilní kuchyně. Bývalá pekárna nebo kuchyně posloužila jako inspirace a výchozí bod i pro mobilní kuchyni. Malý domek, který stával na dvoře farmy, ve kterém byla dřevěná pec na pečení koláčů, dortů a dalšího pečiva pro všechny v okolí statku. Buijtenkitchen/Buitenkenken je mobilní kuchyně (dá se převážet na přívěsu nákladního auta), v níž zaujímá hlavní místo pec na dřevo. Kuchyně se bude používat pro obědy a workshopy v místě, kde bude zrovna stát. A bude sloužit jako experimentální kuchyně pro vaření s dřevem. Pro kuchaře (místní, regionální a celonárodní) je to výzva a mohou tuto kuchyni používat k získání dovedností jak jiným způsobem připravovat a uchovávat pokrmy. V kuchyni se bude vařit z ingrediencí pocházejících z bezprostředního okolí. Pepijn Schmeink z restaurace Eendracht (v Rotterdamu) je prvním kuchařem, který se nadchl pro tento projekt. Pec vznikla jako společné dílo tohoto kuchaře a stavitele pecí Gerbranda Drose.
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Ostatní

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz