Studio x Architettura: Domeček na domku

Studio x Architettura: Domeček na domku

(7. 3. 2014) Rekonstrukce domku na zemědělské nářadí v jižním Tyrolsku

 
 
 
 

Studio x Architettura: Domeček na domku

Rekonstrukce domku na zemědělské nářadí v jižním TyrolskuArchitekti: Studio x Architettura
Místo: Tenna, Trentino, Itálie
Tým: Luca Valentini, Raffaele Cetto, Mattia Giuliani
Stavba svépomocí
Realizace: 2011
Foto: Raffaele Cetto

V zimě, když opadá listí, je vidět to, co stromy jinak ukrývají, a ukážou se kompozice kopců nad Tennou, jak se terasovitě snižují k jezeru Caldonazzo.  Mezi nimi lze zahlédnout malé přístřešky, které slouží jako kůlny pro zahradnické náčiní. Obvykle jsou postavené z místního kamene a různě zastřešené. Náš projekt je renovací jednoho z nich.V době, kdy jsme byli požádáni o tento projekt, byl kamenný domek ve velmi špatném stavu: střecha se rozpadala a hrozilo, že vnější zdi se zřítí. Rozhodli jsme se restaurovat a zachovat z originální stavby co nejvíc, protože jsme chtěli, aby domek i nadále dobře zapadal do svého okolí.
Dovnitř původních obvodových zdí jsme vložili nezávislou a odlišnou konstrukci tak, aby bylo poznat, že je oddělená od kamenných zdí. Vložený prvek má dvě části: dřevěný objekt a objekt z železného plechu, který slouží jako vstup a jako terénní dalekohled. Oba objekty byly postaveny na sucho předem a pak zapuštěny do stabilizovaných kamenných zdí.


jih sever východ západ

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz