Studio Zlamal: Café Seneca, Galerie Šantovka, Olomouc

Studio Zlamal: Café Seneca, Galerie Šantovka, Olomouc

 
 
 
 

Studio Zlamal: Café Seneca, Galerie Šantovka, Olomouc

Interiér kavárny Café Seneca odkazuje svým designem k začátku minulého století. Inspirací pro nás byla doba, kdy detail a výtvarný prvek patřily neodmyslitelně ke každému architektonickému řešení.

Architektonické řešení: Studio Zlamal - Ing. arch. Blanka Zlamalová, Lukáš Roubal
Výtvarné řešení a design: Studio Zlamal - Josef Zlamal
Klient: Café Seneca s.r.o.
Lokalita: Galerie Šantovka, Olomouc
Rok realizace: 2013


Zdobnost, která dnes v architektuře toliko chybí, je patrná v celém interiéru. Dominantním prvkem je zde podsvícený perforovaný bar, v povrchové úpravě zlaté metalízy. Ten osloví návštěvníka již při vstupu do kavárny díky své výrazné světelnosti. V momentě, kdy se návštěvník posadí ke stolu zaujmou jeho oči atypické tapety a pískovaná zrcadla, která tvoří povrch všech svislých stěn. Celkový ambient dokresluje tlumené osvětlení (Nordlux), které je soustředěno na bar, kavárenské stoly a výtvarné prvky na stěnách. Civilní nábytek kavárenských židlí (Ton) a sedaček byl vybaven látkou s decentním art deco vzorem (Backhausen), který doplňuje celkový koncept interiéru.Celá kavárna je navržena jako originál, stejný bar, zrcadla ani tapety proto nikde jinde nenajdete.


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.