Subarquitectura: 3D atletická dráha

Subarquitectura: 3D atletická dráha

 
 
 
 

Subarquitectura: 3D atletická dráha

Architekti: Subarquitectura (Andrés Silanes, Fernando Valderrama & Carlos Bañón)
Místo: Alicante, Spain
Realizace: 2009 – 2010
Foto: Subarquitectura
 Navrhovat atletickou dráhu vás může nudit stejně jako běhat po ní: zatáčka, přímo, zatáčka, přímo, zase a zase...

Sportovní architektura je díky své dokonalé standardizaci ještě více univerzální než mezinárodní styl. Běžecká trať o délce 400 m, poloměr zatáčky 36,5 m, šířka každé dráhy 1,22 m... jen údaje bez jakékoliv štěrbiny pro rozlet vaší představivosti.

Přidali jsme k tradiční trati ještě jednu alternativní, amatérskou a zábavnou, zvednutou a trojrozměrnou. Začíná na tangentě, pokračuje nad šatnami a vrací se do běžné trati.


Nové dráhy jsou pro sportovce a diváci jsou vtaženi do sportovní aktivity tím, že sedí mezi oběma drahami. To je náš příspěvek všem sportovním pionýrům, kteří vymýšlejí nové způsoby provedení ve sportu a které pak později ostatní napodobují. Tom Burke, Dick Fosbury, Graeme Obree...Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.