Sutherland Hussey Architects: Lawson Park

Sutherland Hussey Architects: Lawson Park

(17. 1. 2014) Rozvoj staré farmy pro sdružení Grizedale Arts na místo pro krajinné experimenty

 
 
 
 

Sutherland Hussey Architects: Lawson Park

Rozvoj staré farmy pro sdružení Grizedale Arts na místo pro krajinné experimenty


Architekti: Sutherland Hussey Architects
Místo: Cumbria, UK
Klient: Grizedale Arts
Konzultanti: Bleasdale Wand, Johnstons, David Eley Associates
Dodavatel: Leck Construction
Realizace: 2009
Cena: £800,000
Foto: archiv autorů a Grizedale Arts
Ocenění: RIBA Award 2011
 

Lawson Park se nachází na západní straně Grizedalského lesa. Je odtud výhled na jezero Coniston Water, za nímž je vesnice Coniston. Výhled rámují na pozadí vrcholky hor.Lawson Park East of Lake, Coniston, Cumbria, je historická kumbrijská vysočinská farma, která byla založena v roce 1338 opatstvím ve Furness jako součást výrobního řetězce opatství, do nějž dodávala vlnu. Po úpadku ovčí farmy na počátku 20. století byl Lawson Park používán pro různé účely, včetně rekreačního hostelu pro Univerzitu v Liverpoolu.

Organizace Grizedale Arts používá farmu pro hostování umělců a projektů od roku 2000, v současnosti dál rozvíjí tyto pozemky pro své nové sídlo. Nové budovy poskytují rezidenční ubytování a výzkumné zázemí pro umělce, kurátory a hosty Grizedale, dále tu jsou menší konferenční prostory, byt správce a kancelář.

Kromě toho bude okolní zemědělská půda s plochou cca 15 akrů (6 hektarů) sloužit pro experimentální využívání krajiny a umělecké projekty ve spolupráci s umělci, kurátory, pozvanými skupinami a místními zainteresovanými subjekty.Umělci sem mají přijet pracovat na projektech, jejichž základním cílem je vytvářet a šířit nové myšlenky a přístupy k využívání krajiny. Smyslem je rozvíjet konstruktivní roli umění a umělců v době rozsáhlých kulturních změn, a to jak na místní, tak na mezinárodní úrovni. 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz