Svatá Hora v Příbrami

Svatá Hora v Příbrami

Svatá Hora, Příbram

(6. 11. 2017) FACIS architekti

   
 
 
 
 

Svatá Hora v Příbrami

Areál Svaté Hory tvoří obdélný komplex ambitů o rozměrech 80 x 72 m se čtyřmi kaplemi v rozích, uvnitř na vysoké kamenné terase stojí původně gotický kostel. Ke křídlu ambitů přiléhá proboštství. Celý svatohorský areál byl vybudován podle plánu architekta Carla Luraga z roku 1658 za účasti jezuity P. Benjamina Schleyera. Projekt řešil jeho obnovu do původního barokního výrazu. Současně s tím proběhly stavební úpravy interiéru v objektu u východního ambitu, kde bylo rozšířeno stávající muzeum do klenutých podzemních prostor, které nebyly dříve přístupné. V budově proboštství se vrátily dispozice do původního stavu odstraněním nevhodných stavebních zásahů z druhé poloviny 20. století. Nyní prostory slouží jako centrum vzdělání a kultury.

Tisková zpráva
Obnova areálu získala nominaci na titul a Cenu Ministerstva kultury ČR v soutěži Stavba roku 2017, dále titul Stavba roku Středočeského kraje 2016 a Cenu za nejlepší rekonstrukci památkového objektu v soutěži Stavba roku Středočeského kraje 2016


 

Stavební a restaurátorské práce při obnově poutního areálu kostela Nanebevzetí Panny Marie - Svatá Hora v Příbrami

Investor: Římskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí Panny Marie
Autor a projekt: FACIS architekti – Ing. arch. Richard Cibik, Ing. Michal Sluka, Ing. Romana Hubková, Ing. arch. Michal V. Křepel, Ing. arch. Lukáš Kozák
Dodavatel: Starkon a.s.
Náklady: 144 098 566 Kč – projekt byl financován z Evropského fondu pro regionální rozvoj

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2015

 
 
 
 
49.6851027
14.0181867
Svatá Hora v Příbrami

Svatá Hora v Příbrami
Svatá Hora
Příbram

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz