SVK Politika architektury

SVK Politika architektury

(6. 12. 2019) Studentská vědecká konference se bude konat 11. 12. v Praze

 
 
 
 

SVK Politika architektury

KDY: 11. prosince 2019, 13:00 hod
KDE: Sál architektů, Staroměstské nám. Praha 1

Rádi bychom vás ještě jednou pozvali na další ročník Studentské vědecké konference Politika architektury vol. III: aktéři a naplňování cílů, která se bude konat ve středu 11.12.2019 mezi 13-18 hod v Sále architektů na Staroměstské radnici v Praze.

Letošní, v pořadí třetí konference Politika architektury je zacílena na podporu spolupráce ministerstev, krajů, obcí a odborné veřejnosti na naplňování cílů politiky architektury při správě území a vytváření kvalitního vystavěného prostředí.

Evropské země, města a regiony formulují a používají své Politiky architektury / Baukultur policy jako nástroje k vytváření kvalitního prostředí pro život a zajištění úspěchu v mezinárodní konkurenci. Česká Politika architektury a stavební kultury je po pěti letech od přijetí vládou ČR ve stádiu vyhodnocování. Doktorandi FA ČVUT v loňském roce spolupracovali na rešerši evropských politik architektury a zpracování doporučení a závěrů pro MMR.

Hlavní témata:
keynote přednášky:
Sanja Šaban, architektka, náměstkyně ministra kultury Chorvatska. Věnuje se plánování, rozvoji měst a péči o vystavěné prostředí v řadě institucí a projektů, Chorvatsko
Barbara Feller, ředitelka Architekturstiftung Österreich, která má na starosti naplňování Baukultur policy, Rakousko
Peter Gero, architekt a urbanista, působí jako poradce a konzultant, je mimo jiné členem Rady KAM Brno a členem Rady architektů města Liberce, Německo
Ondřej Beneš, vedoucí pracovní skupiny Architekt ústeckého kraje a městský architekt v Děčíně, Česko
Josef Morkus, vedoucí koncepčního a metodického oddělení, Odbor územního plánování, MMR, Česko

Vzdělávání ve vztahu k Politice architektury:
Kristýna Stará, Mariana Petrik, Zuzana Zbořilová

Vyhodnocení a naplňování politiky architektury v ČR i evropském kontextu:
Josef Smutný, Martin Kloda, Petr Lešek, Vít Řezáč

Cílem letošního ročníku konference je iniciace formulování městských a regionálních politik architektury. Naplňování politiky architektury není myslitelné bez zapojení institucí a odborné veřejnosti na městské, regionální i republikové úrovni. 

Konference je pod záštitou MMR, Velvyslanectví chorvatské republiky v ČR a prvního náměstka primátora Petra Hlaváčka. Konferenci pořádá Ústav urbanismu FA ČVUT ve spolupráci s MHMP. Organizaci zajišťují Martin Kloda, Josef Smutný a Petr Lešek. Konference je podpořena grantem SVK 38/19/F5 FA ČVUT.

Registrace na konferenci probíhá ZDE.  

Budeme se na Vás těšit.
Martin Kloda, Josef Smutný
organizátoři


Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

6. 8. 2020 16:56:21

Re: Nový koncertní sál v Ostravě

Byť to bude vypadat trochu přízemně, ale nemohu najít investiční náklady. Mělo by to být 2 mld. Kč. Jistě díky dobrému rattingu, jak nám sděluje primátor, si město může dovolit dost vysoké půjčky, zejména když uvážíme, že mezi investice s účastní rozpočtu města patří i parkovací plochy P+R, nový kampus-dílčí sportovně vzdělávací areál Ostravské Univerzity na Černé louce, stavba Černé kostky (technická knihovna) naproti Domu kultury v podzemními parkovišti a postupná modernizace tramvajových tratí v celém obvodu města s dodávkou nových švýcarských tramvajových souprav (jsou skvělé). Zatím jsem nečetl souhrnný investiční plán na příští roky s tím, jak se budou tyto úvěry splácet, a jak jsou plánovány příjmy města. Jak se s tímto neúplným výčtem (chybí několik miliardových akcí pro sport a další společenské účely, např. v Krásném Poli nebo v bývalém areálu Ostravské rafinérie u Fifejd) velkých akcí porovná pokus prosadit tragické prodloužení tramvajové trati od Slovanu kolem Duhy až ke Globusu a s tratí kolidující projektově rozpracovaný Severní spoj od D1 do Poruby. To nemá veřejnost tušení. A má ho Magistrát, tedy ambiciózní primátor? Není už postaveno nebo nachystáno dost památníků, které nám budou jeho "Macurovskou éru "vlády nad městem navždy připomínat? Musí to vše snad i dobré, co napáchal, zhatit jednou zbytečnou investicí i proti potřebám města a proti zásadnímu nesouhlasu dotčených městských obvodů v Porubě? I za cenu obrovského zadlužení města na roky dopředu? Doufám, že ho okolnosti včas zastaví, aby přestal vyhazovat peníze města na předem ztracenou a jasně hloupou akci, jako je tato tramvajová trať ke Globusu skrz plně urbanizované a přírodně skvěle stabilizované prostředí 3 městských obvodů! Jediným motivem k rozjetí této monstrakce v roce 2017 byl dnes již propadlý příslib 1,5 mld. Kč z evropských fondů. Dnes to hodlá primátor financovat jinak, ale možná sám neví, jak. Osobně si myslím, že ten záměr bude nakonec zrušen. Investovaných 30 až 40 milionů Kč do přípravy stavby město hravě odepíše. To jsou přece drobné proti již výše uvedeným stavbám.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz