T38 studio: HDJ75

T38 studio: HDJ75

(26. 11. 2014) „Black and White“ rodinný dům v Mexiku

 
 
 
 

T38 studio: HDJ75

„Black and White“ rodinný dům v Mexiku

Místo: Tijuana, Baja California, Mexiko
Architekti: T38 studio
Tým: Alfonso Medina, Joseph Ruiz Tapia
Spolupráce: Enrique De La Concha, Alejandro Bustos, Alejandra Matías, Sara Díaz, Mariel Nuñez Collins, Lucía Arroyo, Ana Darice Payan, Oscar González
Dodavatel: Taller 38
Plocha: 290 m2
Realizace: 2012
Foto: Alfredo Zertuche

HDJ75 je o osmý realizovaný dům z dvanácti navržených v nové zástavbě. Stojí na parcele o rozloze 310 m2 a skládá se ze dvou objemů, které se protínají v plánu i v řezu a svírají úhel 30 stupňů.Oba objemy se liší svou materialitou, jeden je z pigmentovaného monolitického betonu; druhý je bílý a ve srovnání s černou betonovou masou se jeví lehký. Bílý objem má na jedné straně konzolový přesah.Hlavním důvodem pootočení objemů byl náš cíl získat v rámci domu více venkovních prostor různých typů. Tyto vnější obytné prostory jsme osvobodili od obvodových stěn, čímž jsme zároveň vytvořili příležitost pro přirozené osvětlení a větrání každé části domu.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o.