Tea Mountain

Tea Mountain

Křižíkova 488/115, Praha-Karlín

(14. 5. 2015) Lenka Křemenová a David Maštálka - A1ARCHITECTS

   
 
 
 
 

Tea Mountain

Obchod Tea Mountain přináší na scénu nový zážitek vychutnávání čaje, současné způsoby přípravy i tradiční degustaci. Martin Špimr a Ilona Pilčíková od začátku spolupráce s a1 debatovali nový směr prezentace čaje a otevřeli tak místní, leckdy uzavřenou, kulturu čajovníků širší veřejnosti.

Interiér - dva světy, dvě atmosféry
Pití čaje v klidu tmavé klenby a prodej výjimečných chutí ve světlé, zemité barvě.

Prostor původního obchodu v pražském Karlíně je pomyslně rozdělen zlatou linkou na dvě části, která se klene téměř jeho středem. Černá omítka s příměsí uhlíků a slámy vytváří ambientní atmosféru, takže při vstupu je zákazník vytržen z ruchu ulice a může se usadit k degustaci a nebo se soustředit ve světlé prodejní polovině obchodu na nákup a prezentaci čajů. Sezení pod černou klenbou je u stolků doplněno ohořelým sloupem se zlacenou dutinou, odkud vystupuje žlutě zářivé světlo, je to malý reflektor, který objímá samostatnou atmosféru každého stolku.

Prodejní pult a police pro zboží jsou z jasanových fošen s výjimečnými detaily, jako je čajového moře z vloženého pískovce, což je jednoduše řečeno děrovaná deska, na které se připravuje čaj a odlitá voda stéká snadno ze stolu, aniž by se musela utírat. Prodejní pult má také svůj světlený sloup, je totiž místem nejen k prodeji, ale i k degustaci. Mezi jemné detaily, které si vedle výjimečných čajů může zákazník užívat až na druhý pohled, patří ohořelý kryt váhy nebo provazové úchyty otvorů pracovní desky.
Vytříbený detail a prostá vrstevnatost patří mezi hlavní jmenovatele celého návrhu interiéru Tea Mountain.
Autorská zpráva
Foto: David Maštálka


 
TEAMOUNTAIN - OBCHOD S ČAJEM
nový koncept pití čaje

Místo: Praha-Karlín, Křižíkova 488/115
Klient: Martin Špimr
Autoři návrhu a projektu: A1Architects - MgA. Lenka Křemenová, MgA. David Maštálka
Dodavatel: ateliér Mánes - Jakub Vávra
Noren: Vít Svoboda a Alžběta
Grafika: Toman design
Užitná plocha: 55 m2
Studie a realizace: podzim 2013

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2013

Objem a plocha

Užitná plocha [m²]: 55

 
 
 
 
50.0939738
14.4568562
Tea Mountain

Tea Mountain
Křižíkova 488/115
Praha-Karlín

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.