TECHNE: škola ve Vilaflor

TECHNE: škola ve Vilaflor

(17. 6. 2014) Novostavba církevní školy ve vnitrozemí ostrova Tenerife

 
 
 
 

TECHNE: škola ve Vilaflor

Novostavba církevní školy ve vnitrozemí ostrova Tenerife

Architekti: TECHNE
Místo: 38613 Vilaflor, Santa Cruz de Tenerife, Španělsko
Hlavní architekt: José Manuel Rodríguez Peña
Stavební řešení: Nelson Hernández Dorta
Realizace: 2014
Foto: archiv TECHNEDům se nachází v historické části vesnice Vilaflor, rodiště františkánského mnicha Pedra de Betancur (1626–1667), zakladatele Řádu Panny Marie z Betléma (Bethlemitas), který je zřizovatelem nově postavené školy.


Škola má pouze tři třídy a její tvar připomíná archetyp domečku, jak se objevuje na dětských obrázcích. Čistá geometrie, kterou lze snadno přečíst.
Objem je rozdělen do dvou částí, které jsou propojeny chodbou. Vzniká tak nádvoří, které spojuje horní podlaží s hřištěm v suterénu. Hmotové řešení napomáhá integraci budovy do okolní zástavby, v níž převládají malé tradiční domy, jejichž měřítko projekt respektuje.Zvenčí: bílá keramická fasáda je navržen jako větraná, má velkou energetickou účinnost s ohledem na drsné místní klima. Plášť je stejnorodý kolem celého objektu, což dále zjednodušuje vnímání objemů.Uvnitř: prostory jsou neutrální s jemnými povrchy, očekává se, že barevné prostředí dětí projekt dokončí.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz