Technologické centrum Písek

Technologické centrum Písek

(11. 12. 2013) V Písku zahájilo provoz technologické centrum, stálo 450 mil. Kč. Architektem budovy je Vratko Vavrek z kanceláře LostArch (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Technologické centrum Písek

V Písku zahájilo provoz technologické centrum, stálo 450 mil. Kč. Architektem budovy je Vratko Vavrek z kanceláře LostArch (doplněno Stavbaweb).(ČTK) -
V Písku včera zahájilo provoz nové Technologické centrum, které se zaměřuje na podporu a rozvoj prodeje informačních a komunikačních technologií. Jedná se o první středisko v Česku, které bude poskytovat hardwarové i softwarové cloudové služby zákazníkům ve veřejné i komerční sféře. Objekt vzniknul v areálu Žižkových kasáren a náklady na jeho vybudování činily 450 milionů korun. Novinářům to řekli zástupci vedení projektu.

"Jsem rád, že se náš záměr o vytvoření technologického centra podařil uskutečnit a budovu můžeme začít používat v plném rozsahu. Jsem přesvědčen, že jde o unikátní projekt, který nabízí nejen technologickým firmám v regionu velkou příležitost k rozvoji," řekl výkonný ředitel Technologického centra Písek Radovan Polanský.

Podle něj bude hlavní náplní střediska inovace různých technologií v prostředí ICT služeb. Polanský však připomněl, že přidanou hodnotou centra je i plánovaná spolupráce mezi školstvím, výzkumem a komerční sférou s využitím možností datového centra a komplexně vybavených prostor. "V návrhu píseckého datového centra byl kladen velký důraz především na energetickou efektivitu využívaných technologií. Díky tomu patří mezi energeticky nejefektivnější datová centra v Česku," dodal ředitel.

V technologickém centru zatím momentálně působí šest firem s celkovým počtem asi 50 zaměstnanců. Středisko momentálně jedná s desítkou dalších firem. Kapacita objektu je připravena na zhruba 300 pracovníků.

Projekt začal v březnu 2010, kdy získal grant z Evropského fondu pro regionální rozvoj a státního rozpočtu ČR v rámci Operačního programu Podnikání a inovace spravovaného agenturou CzechInvest. Celková výše dotace byla přes 250 milionů korun.

Technologické centrum vzniklo rekonstrukcí jedné z budov bývalých Žižkových kasáren. Areál kasáren město získalo od armády spolu s Otavskými kasárnami v roce 2005.

Doplněno Stavbaweb:
Fotogalerii naleznete ZDE.
Fotografie z průběhu výstavby, a původní podobu objektu ZDE.
Vizualizace naleznete ZDE.

Informace o dalších záměrech architektů s bývalými Žižkovými kasárnami v Písku naleznete v článku
Písecká kasárna se mohou změnit v moderní čtvrť s plaveckým bazénem 

 


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz