Tenisový klub v Cannes

Tenisový klub v Cannes

 
 
 
 

Tenisový klub v Cannes

Comte & Vollenweider Architectes

Stavba tenisových kurtů na svazích údolí Siagne znamenala rozsáhlou transformaci krajiny. Ve výsledku obsahuje jak tenisové kurty – otevřené i kryté –, klub a zahrady.
Zahrada vily Maurice Chevaliera je rozlehlým zalesněným prostorem výhledem na reliéf kopců. Tento zeměpisný rozměr je významný: tenis a malebnost svahů se dobře pojí dohromady, zejména když souvislost a hustota okolních lesů zůstává chráněná. Právě respekt ke kvalitám krajiny charakterizuje tento projekt. Nejsou to kurty a zahrada, ale kurty v zahradě.
Klub je jakási galerie uhnízděná pod obrysy kopců. Provází návštěvníky od vchodu až na vyhlídkovou terasu uvelebenou ve stínu vysokých borovic u paty vily Maurice Chevaliera. Je umístěn na nejvyšším místě areálu a formován jako jeho obrysová line. V budově jsou všechny funkce nezbytné pro hladký provoz klubu (šatna, kanceláře, restaurace, parking). Stavba klubu je betonová, doslova se vynořuje ze země a zase se do ní vrací podle terénu, který pak pokračuje alejí Maurie Chevaliera. Konstrukčními materiály jsou sklo, dřevo a beton. Budou stárnout spolu s minimem údržby.
Kryté kurty jsou přístřešky pro ochrynu sportovců za nepříznivého počasí. Jsou umístěny pod nejprudším svahem pozemku v místě, kde zbývá místo na rovné terasy. Uvnitř stěny tvořící vnější zdi je dřevěná konstrukční síť krytých kurtů s polykarbonátovým zastřešením. Dovnitř se tak dostává dobré světlo pro hraní tenisu. Tenis se hraje uvnitř, a přece venku – to je skvělý výsledek této práce.

 

Architekti: Comte & Vollenweider Architectes
Místo: Cannes, France
Klient: Ville de Cannes
Spolupráce: Fanny Combier, Guillaume Faugué, Régis Roudil
Associovaný architekt: Julien Montfort architecture
Krajinářský architekt: Michel Desvigne Paysage
Rozloha: 3,830 m2
Projekt a realizace: 2007-2009
Fotos: Serge Demailly

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sport

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.