Tetrarc Architectes: Koncertní síň Paloma v Nimes

Tetrarc Architectes: Koncertní síň Paloma v Nimes

 
 
 
 

Tetrarc Architectes: Koncertní síň Paloma v Nimes

Nîmes na jihu Francie tradičně přitahuje umělce. Nyní ve městě přibyl koncertní komplex "Paloma" od architektonické kanceláře Tetrarc.místo:
Nîmes, Francie
klient: Město Nîmes
architekt: Tetrarc Architects
manažer projektu: Michel Bertreux
ředitel projektu: Rémi Tymen
autoři studie: Olivier Perocheau, Richard Sicard, Florent Delaboudinière, Timothée Naux
krajinářský architekt: Louise Follin
grafika: Mikaël Trocmé
termíny:soutěž 2008, studie 2009/10, dokončení stavby 2012/09
plocha: 5611 m2
foto: Stéphane Chalmeau, archiv autorů
 

Komplex Paloma bude zasvěcen soudobé hudbě. Zařízení obsahuje dva koncertní sály, dvanáct místností pro posluchárny a nahrávací studia, šest hostinských pokojů pro umělce, kanceláře a prostory pro technický servis budovy.
Vnější obal je zinkový. Při pohledu z exteriéru stavba vyrůstá ze země na menším půdorysu, ale rozšiřuje se a na okrajích se třepí a rozpadá. Severoápadní fasádu ovládá obrovské okno-obrazovka, kde se oznamují nadcházející události a koncerty . 

Interiéru vládnou výrazné barvy případné pro býčí zápasy tam, kde se vyskytují společně umělci i návštěvníci - jasně žlutá a nachová ve foyer, na schodišti a v patiu. Vstupy do hlavních sálů jsou červené. Geometrie stěn připomíná pohyby prováděné při býčích zápasech, nad sedadly v hledišti jsou promítány obrazy tlačenic a davu.situace


vstupní podlaží

řez

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Kultura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.